Dnes vyšlo 1 článků

První Braillův smartphone ve vývoji

První Braillův smartphone ve vývoji

Přes všechny své výhody může být vlastnictví chytrého telefonu pro někoho neskutečnou překážkou – zejména pro ty, kteří žijí s postižením zraku.

Aplikace jako Siri a SayText nabízí lidem pomoc, ale je zde nový nápad pro účinnější řešení: smartphone, který je navržen speciálně pro lidi, kteří mají problémy s viděním.

Telefon, který ještě nebyl oficiálně pojmenován, má displej skládající se z mřížky kolíků, které se pohybují nahoru a dolů a tvoří tak znaky Braillova písma. To vše se děje kdykoliv, když na telefon dorazí SMS zpráva nebo email. To, co je zde používáno, se nazývá technologie slitin s tvarovou pamětí. Při nadzvednutí každého kolíku si tak technologie přesně pamatuje, do jakého původního stavu je má vrátit.

Braillův smartphone využívající unikátní technologii pro nevidomé.

Braillův smartphone využívající unikátní technologii pro nevidomé.

V rozhovoru pro Times of India byl telefon popsán jako „světově první Braillův smartphone… větší společník než jen telefon.“

Nápad na takový telefon přišel již před třemi lety. V současné době je testován jeho prototyp. Celý vývojový tým ale doufám, že k uvolnění tohoto smartphonu dojde ještě do konce letošního roku. Měl by stát asi 185 dolarů (zhruba 3 700 Kč).

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru