První baterie z grafenu se nabije za 15 minut

Čínská elektrotechnická společnost Dongxu Optoelectronics představila světově první baterii z grafenu, kterou lze dobít až 20krát rychleji než běžné Li-ion baterky, které známe z dnešních telefonů a notebooků.

Přenosná baterie s názvem G-King se plně dobije během 15 minut. Má kapacitu 4800 mAh, což na dnešní dobu není vůbec strašné. Společnost tvrdí, že jejich baterka vydrží až 3500 vybití a nabití! To je 7x více než běžné Li-ion baterie.

Nenahraditelný materiál

Grafen, který je pevnější a šestkrát lehčí než ocel, je poměrně novým objevem. Zatím se zjišťuje, kde všude by mohl mít potenciál, ale už víme, že by to mohly být energetika, zdravotní péče i technologie.

„Na celém světě na grafenu pracuje obrovské množství vědců, má totiž velmi tenkou a specifickou strukturu. Chlubí se vlastnostmi, kterých nelze dosáhnout u žádného jiného materiálu, takže je opravdu výjimečný,“popsala profesorka Francesca Iacopi.

grafen

Grafen. Neuvěřitelné! Zdroj: @classifiedfacts

Bohužel to celé má jeden podstatný háček. Nikdo neví, kdy se G-King dostane ke koncovým spotřebitelům. Spíš to vypadá, že to byl jen hezký prototyp a my se stejně budeme muset spokojit s obyčejnými lithium-iontovými bateriemi.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru