První auto z 3D tiskárny je stejně drahé jako BMW X3

Local Motors, výrobce 3D tištěných aut, minulý týden oznámil, že předobjednávky bude přijímat od jara příštího roku. Odhadovaná cena se zastavila na částce 1 300 000 Kč, což je zhruba stejně jako cena BMW X3 xDrive28i.

V Konxville v Tennessee se v současnou dobu staví továrna, kde budou automobily konstruovány (tedy spíš tištěny). Továrna by měla být hotová do konce letošního roku, ale výroba nebude zase tak rychlá. Pokud vše půjde podle plánu, k zákazníkům se automobily dostanu až na začátku roku 2017.

auto

Technicky vzato firma Local Motors není s tištěným autem úplně první. Už několik společností to zkusilo (například Audi vytvořilo tištěný model v měřítku 1:2), ale odvážlivci z Local Motors budou první, kteří budou tištěná auta prodávat. Doposud byla všechna vytvořena jen pro zábavu.

auto2

Bude zajímavé sledovat, kolik lidí bude chtít za tištěné auto dát 1 300 000 korun. Za tu částku byste mohli mít nejen zmiňované BMW X3, ale třeba taky Mercedes-Benz třídy E.

Podívejte se na proces tištění auta.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru