Dnes vyšlo 15 článků

První analogová 3D tiskárna poháněná gravitací a závažím

Analog ještě není úplně mrtvý. Světlo světa spatřila 3D tiskárna, která je zcela napájená gravitací a systémem závaží. Holandský designér Daniel de Bruin vytvořil něco, co nazývá jako novou technologii. Tvrdí, že se jedná o světově první analogovou 3D tiskárnu, přičemž přístroj předvedl 3D tiskem série různě tvarovaných hliněných váz.

3D tiskána má závaží o hmotnosti 10 kilogramů, které se zvedne při zapnutí zařízení. Hliníkový drát připojený ke stroji určuje obrys 3D tištěného předmětu. Tento drát může být upraven pro každý tisk, což umožňuje dosáhnout různých tvarů a objemů. 3D tiskárna je mechanickou alternativou k počítačovému a automatizovanému světu, ve kterém žijeme.

tiskárna

Analogová 3D tiskárna, Zdroj: Inhabitat

Konstrukce umožňuje, aby se designér zapojil do celého procesu 3D tisku, což u stroje poháněného elektřinou je nemožné.

3d tiskárna 3

Do procesu se může zapojit i samotný designér. Zdroj: Inhabitat

3d tiskárna 2

Tiskárna používá gravitaci a závaží. Zdroj: Inhabitat

3d tiskárna

Dokáže vytisknout různé předměty. Zdroj: Inhabitat

váza 01

Tvůrce tiskárny vytiskl vázy. Zdroj: Inhabitat

vázy

Vázy mohou být různého tvaru. Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru