Dnes vyšlo 15 článků

První alternativní mléko svého druhu je vyrobeno z brambor

První alternativní mléko svého druhu je vyrobeno z brambor

DUG Drinks, švédský startup, který vyrábí veganské mléčné výrobky, právě vyvinul vůbec první bramborové mléko na světě. Společnost na trh rostlinné mléko již uvedla a zatím má pozitivní zpětnou vazbu.

Švédský výrobce veganských mléčných výrobků uvedl, že toto mléko vyrobené z brambor nejen pění jako skutečné mléčné mléko, ale je mnohem udržitelnější, protože je rostlinného původu. Bramborové mléko bylo vyvinuto na základě výzkumu profesorky Evy Tornbergové na univerzitě v Lundu.

Většina alternativ mléka je dnes vyrobena z mandlí, ovsa nebo sóji a tentokrát společnost DUG představila vůbec první mléko, které bylo vyrobeno z brambor. Tato veganská alternativní mlékárna nemá typické přísady používané také v tradičním rostlinném mléce, takže se od ostatních opravdu liší. Společnost DUG uvedla, že používá brambory jako základ pro produkci mléka a některé další přísady zahrnují řepkový olej, čekankovou vlákninu, hrachový protein, maltodextrin a přírodní aromata. Neobsahuje laktózu, cukr, lepek a cukr. Formulace bramborového mléka DUG také obsahuje vitamíny, jako je kyselina listová, B12 a vitamín D.

“Máme skvělý produkt, na který jsme hrdí,” uvedl ve zprávě generální ředitel společnosti Veg of Lund Thomas Olander. “Naše volba použít jako základ brambory znamená, že máme super udržitelný nápoj.” Brambory ke svému růstu nepotřebují mnoho, což z nich činí super udržitelnou plodinu ve srovnání s jinými druhy, jako jsou sója, mandle nebo oves. Nemluvě o mléčných výrobcích. “

Nové bramborové mléko DUG Drink je v každém případě k dispozici ve třech příchutích, a to originální, neslazené a baristické. Lze jej použít jakýmkoli způsobem, jako je běžné mléčné mléko, například při pečení, vaření nebo do kávy. Tato veganská mlékárna je již na švédském a britském trhu. Poprvé bylo mléko představeno ve Švédsku a nedávno v Evropě prostřednictvím Amazonu. Společnost Totally Vegan Buzz nakonec uvedla, že bramborové mléko DUG bylo nedávno uznáno při udílení cen World Food Innovation Awards 2021, kde získalo ocenění Best Allergy Friendly Product.

Zdroj, foto: econotimes.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru