První 1TB paměťová karta na světě

Je možné, že paměťové karty se už brzy stanou minulostí. Vždyť zařízení mají čím dál větší interní paměť, kterou už není potřeba rozšiřovat. Přesto SanDisk nedávno představil rekordně obrovskou SDXC paměťovku.

Šestnáct let poté, co mateřská společnost SanDisku, Western Digital, představila první SD kartu o kapacitě 64 MB, přichází další inovace. Do malého kousíčku prostoru se tentokrát podařilo vměstnat celý 1TB.

Jedná se sice jen o prototyp, ale tisková zpráva uvádí, že jde rozhodně o významný úspěch, který by mohl být nápomocný na poli virtuální reality, kamerových systémů a 360° videa.

„Před pár lety se myšlenka kapacity 1TB v malé SD kartě zdála futuristická. Je úžasné, že jsme se dostali do bodu, kdy se stala realitou,“píše se ve zprávě.

sdxc

Tak to je ona

Vylepšení rekordu

V roce 2014 vyrobil SanDisk kartu s kapacitou 512 GB, letos se jim tedy povedlo ji zdvojnásobit. Ta minulá stála 800 dolarů (téměř 20 000 Kč). Cenu té současné sice ještě neznáme, představu si raději udělejte sami.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru