Průměrná andělská investice do začínajících projektů v USA vzrostla o 300 tisíc dolarů

V letech 2014 a 2015 se zvýšila průměrná andělská investice do amerických začínajících projektů průměrně o více než 300 tisíc dolarů. A výrazného růstu se dočkala také předinvestiční hodnota společností. Uvedené informace plynou ze zprávy HALO za rok 2015, která se zaměřuje na andělské investorské aktivity v USA.

Investorská skupina Keiretsu Forum disponuje 22 zastoupeními v Severní Americe. V listopadu 2015 zahájila svou působnost také v České republice. V loňském roce tato skupina uzavřela velké množství investičních dealů, čímž se dostala před významné skupiny Tech Coast Angels a Central Texas Angels Network.

Angel_investování_01

Angel investování

Ze zprávy také vyplývá, že andělští investoři se ze 75 % až 80 % zaměřují zejména na projekty nedaleko jejich sídla.

„Ve všech ekonomických ohledech došlo v roce 2015 k výraznému nárůstu, což svědčí o celkovém rozvoji angel investorských sítí. Ty jsou schopny svým členům poskytovat lepší zázemí a snižovat riziko při vstupu do startupů a dalších začínajících projektů. I tyto benefity se v případě Keiretsu Fora snažíme představit českým investorům v rámci rozvoje sítě,“ dodává Petr Lemoch, CEO české pobočky Keiretsu Forum Prague.

V roce 2014 průměrná výše investice činila 835 tisíc dolarů. A o rok později se tato průměrná částka zvýšila na 1,2 milionu dolarů. Investoři získávají v průměru podíl ve výši 20 %, což je méně než v předchozích letech.

Investice se odehrávají především v oblasti softwaru, kterou hned následuje zdravotnictví. V těchto dvou odvětvích bylo uskutečněno 48 % andělských investic v roce 2015.

Komentáře

Nahoru