Průhledné smarphony – další zajímavá technologie, která má před sebou ještě dlouhou cestu

Průhledné smarphony – další zajímavá technologie, která má před sebou ještě dlouhou cestu

Nedávno se objevily informace o vytvoření prototypu mobilního telefonu s průhledným displejem. Takový displej má sice dodnes mouchy jako například nepoužitelnost na slunci nebo velmi nízký jas, stejně jde ale o velký pokrok. Většina takových displejů je tvořena ze dvou OLED obrazovek, díky kterým je možné displej ovládat z obou stran. Tyto displeje dokážou přinést revoluci v ovládání telefonu a jejich největší využití může být například v čelních sklech automobilů. Jestliže se tyto chyby průhledných displejů odstraní, může jít o velice zajímavou funkci vašeho telefonu. Společnost Polytron Technologies ale přišla s ještě kurióznějším nápadem – vytvořit kompletně celý telefon průhledný, tedy transparentní.

Možnosti průhledných displejů můžete vidět na tomto videu:

Že jsou průhledné telefony zatím opravdu jen Sci-fi už nemusí být dlouho pravda. Tato myšlenka se rychle rozšiřuje mezi veřejnost a rozšířit ji pomohlo zejména toto video, které je ale samozřejmě nepravdivé

Polytron Technologies z Taiwanu ukázala několik fotografií z vývoje svého prototypu transparentního smartphonu. O tom, zdali jde o smartphone lze dlouze diskutovat, prozatimní prototyp totiž dokáže pouze zobrazovat jednoduché číslice. Jde však jen o prvopočátek dlouhého vývoje a co se dnes zdá jako nemožné může za několik let být naprosto běžné. Dalším výrazným nedostatkem tohoto prototypu je totiž viditelnost konektorů, fotoaparátu a paměťové karty.

Taiwan firm unveils prototype of transparent cellphoneJiž dnes je však jasné, že je tato technologie velice pozoruhodná a i přes současné nedostatky může být v budoucnu velmi užitečná. Jak vidíte vy využitelnost a celkovou obstojnost takové technologie?

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru