Proti DDoS útokům se lze bránit

Co je to DDoS už dnes ví téměř každý. V posledních letech byl tento název skloňován tak často, že je pro nás naprosto běžný. DDoS útoky se prostě stávají a život jde dál. Teprve až zasáhnou přímo vás, poznáte, jaký to může být problém.

Problém s DDoS útoky spočívá v tom, že útok zařídí, aby byla například webová služba nedostupná. U velkých e-shopů je to problém, přichází o zákazníky a tím o výdělky. Přesně takovým se pak vyplatí si za ochranu proti těmto typům útoků klidně připlatit.

Anti-DDoS ochrana není úplně standardní službou každého poskytovatele hostingu. Jedním z těch českých, kteří ji mají, je datacentrum Coolhousing. Základní ochranu dostávají všichni zákazníci v rámci svých služeb, za pokročilejší ochranu si již však musí připlatit. Business verze je pro opravdu velké projekty, vyznačuje se například podporou 24/7 či telefonickým informováním pověřených osob v případě jakéhokoliv problému. Až takový luxus většina e-shopů nepotřebuje, nejčastěji si platí prostřední verzi Standard.

ddos

DDoS útoky? Nic neobvyklého!

Coolhousing s Anti-DDoS ochranou začal v rámci zapojení do projektu FENIX, což je taková hezká česká iniciativa. Jeho členové se zavázali, že v případě možných dalších rozsáhlých DDoS útoků udrží své hostované weby v provozu. Každý zákazník Coolhousingu se tedy snadno postaví po bok české elity a dostane se do společenství neporazitelných.

Jak ochrana funguje?

Hlavním pilířem celého systému je tzv. scrubbing centrum, které funguje jako čistící stanice. Analyzuje síťový provoz a v reálném čase sleduje, zda se neděje něco podezřelého. Rozpozná normální provoz od škodlivého a ten špatný dokáže vyfiltrovat. Tím pádem se dovnitř nic špatného nedostane.

V datovém centru Coolhousing je vytvořená tzv. „šedá zóna“, do níž útočníci z venku nevidí. Už to je odradí, když nemají tušení, co je může potkat uvnitř. Další úrovně ochrany je možné definovat přímo na míru konkrétnímu zákazníkovi a jeho serveru/službě. Díky tomu jsou v Coolhousingu v bezpečí i velké a dobře známé české weby a e-shopy. Každý běžný člověk se k nim může přidat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru