Dnes vyšlo 15 článků

Protézy tak realistické, že je od pravých částí těla nemáte šanci rozeznat

Umělé prsty, paže, uši nebo třeba nos dokážou vyrobit odborníci z firmy Dianceht se sídlem v mexickém městě Guadalajara v tak realistickém provedení, že se z toho až tají dech.

Protézy, které lidem nejčastěji nahrazují amputované končetiny a pomáhají jim tak nadále žít plnohodnotný život, se v medicíně používají už po staletí. Mexická firma Dianceht ale vyvíjí tak dokonalé tělesné náhrady, že je od pravých částí těla jen stěží rozeznáte.

Každá protéza je dělaná ručně na zakázku a celý proces pečlivého měření, výroby a malování trvá několik měsíců. Zákazníci ve výsledku dostávají neuvěřitelně autentické náhrady, které na těle vypadají naprosto přirozeně, nechybí na nich dokonce ani pihy a žíly, prsty mají realistické otisky.

Protézy jsou vyráběny z elastomerů ze skupiny siloxanů s křemíkovými řetězci. Tento materiál dodává náhradě vysokou odolnost vůči lámání a potřebnou elasticitu. Dle dostupných informací se firma soustředí nejen na estetickou stránku, která nositelům protézy usnadní jejich opětovné začlenění do společnosti bez obav z vyvolávání nechtěné pozornosti, ale také na funkčnost, kdy zejména protézy ruky nebo prstů umožňují vykonávat jednoduché úkoly.

Náhrada se dá k tělu připojit různými způsoby, vždy záleží na tom, o jakou konkrétní část těla se jedná. Obvykle se využívá vakuum mezi pokožkou a náhradou, které protézu spolehlivě udrží na místě. V případě uší se používá speciální lepidlo, které vydrží až sedm dní a je odolné vůči sprchování. Cena umělého prstu se pohybuje kolem 250 liber, za nos nebo ucho zákazníci zaplatí přes 1000 liber (v přepočtu téměř 30 000 korun). Firma Dianceht vznikla v roce 2005 a od té doby se soustředí na vývoj kvalitních a inovativních produktů.

Zdroj: Business Insider a manosydedos.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru