Protestanské kostely v Německu nabízejí bezplatné Wi-Fi připojení k internetu

V Německu je nedostatek bezplatného Wi-Fi připojení k internetu, protože tamní zákon stanovuje, že poskytovatelé internetu jsou zodpovědní za jakoukoliv nezákonnou činnost. Země se touto cestou snaží snížit pirátství. Nicméně protestanská církev se nebojí poskytovat připojení k internetu přes Wi-Fi zdarma.

K připomenutí 500. výročí reformace Martina Luthera dostanou všechny protestanské kostely v bývalém východním Německu (220 kostelů v Berlína a 3 000 kostelů celkově) bezplatné Wi-Fi připojení. Projekt se nazývá godspot.

church-188087_1280

V německých kostelích je připojení k internetu zdarma. Zdroj: Pixabay

„Doufáme, že tím ukážeme, že kostely nejsou pouze pro kázání, ale také místo pro setkávání a komunikaci,“ říká mluvčí Christoph Heil pro server Gizmodo. „Reformace by se sama o sobě nemohla stát bez tisku, tak proč by nemohlo mít Wi-Fi připojení podobný účinek?“

Ve své podstatě je to skvělý nápad. Kostely obecně poskytují služby, jako potravinářské spíže, vývařovny či příbytek pro lidi bez domova. Kostely tyto služby poskytují lidem bez ohledu na jejich víru, protože takové je křesťanství. A nyní budou mít lidé přístup k internetu, protože dnes je internet pro lidi velice důležitý. Dává tedy smysl, že církev něco takového nabízí.

Zdroj:The Mary Sue

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru