ProStředoškoláky opět chystá soutěž o nejaktivnějšího středoškoláka. Budeš jím právě ty?

Zatímco běžní žáci středních škol každý den pokorně usedají za své lavice, Tomáš Zahradník tak “pilný” rozhodně nebyl. Chodil jen na předměty, které ho bavily. Ty ostatní se doučil doma. No není to úžasný nápad? Není divu, že se líbil nejen Tomovi, ale také všem kolem, a tak mohla vzniknout geniální myšlenka.

Buďmě upřímní, řada úspěšných lidí nechala školy, aby se věnovala svému snu. Výjimkou není ani výše zmiňovaný Tomáš Zahradník, který navštěvoval pražské gymnázium s velkým odporem. Respektive chodil jen na hodiny, které ho bavili. Zbytek se doučil doma.

Získal celkem cenné informace a zkušenosti. A odstartoval projekt, který v Česku nemá obdoby. Vše to začalo nevinným blogem, na kterém publikoval celkem povedený návod, který čtenářům poradil, jak nechodit do školy. Návod se líbil a dočkal se velké podpory, což Tomáše jen posunulo k vytvoření nového projektu ProStředoškoláky.cz.

Neomezujte se! Vemte budoucnost do vlastních rukou

Zakladatel soutěže je tak unikátním příkladem toho, že i bez školy můžete mířit hodně (ale opravdu hodně) vysoko. Řada knih (zrovna nedávno jsme tu měli na stole Bohatý táta, chudý táta od Roberta Kiyosakiho) uvádí, že škola neučí vůbec užitečné informace pro život. Nikdy vám ve škole přeci neřekli, jak vydělat milion…

10861114_712801805507635_7482380218011022187_o

Projekt ProStředoškoláky je pro lidi, které baví žít. A nechtějí do konce života studovat. K jeho podpoře se připojily i dvě důležité vzdělávací organizace – EDUin a Scio (s šéfem Ondřejem Štefflem). Projekt probíhá pod finanční záštitou Karla Janečka a Martina Romanova.

Na čem všem ProStředoškoláky pracuje?

Projekt, jehož autoři nepovažují školu za klíčovou věc v životě, nabízí také řadu užitečných informací – o stipendiích, možnostech studia v zahraničí apod. Dále se můžete v rámci tohoto projektu příhlásit do některého ze seminářů, kde se dozvíte něco o moderních formách výuky.

Screenshot at bře 24 22-06-14

Originální slogan: “Na střední můžeš objevit svůj talent. Nebo ho taky pohřbít na zbytek života”

Buďte nejaktivnějším středoškolákem!

Avšak největším lákadlem pro středoškoláky je každoroční soutěž, který právě v tomto období probíhá. Každý aktivní středoškolák má šanci a pokud vám škola nestačí (a věnujete se do toho i jiným věcem), můžete obhájit titul “Nejaktivnější středoškolák roku” a zároveň vyhrát jednu z nemornálně luxusních cen. A stojí to za to – nejlákavější výhrou je totiž HTC tablet nebo lístky do Národního divadla.

Závěrem jen dodáme, že pokud se probojujete až do finále, máte šanci k úspěchu. Slavnostního vyhlášení se totiž dle našich informací zúčastní dokonce ředitelka českého Googlu – Taťána le Moigne.

10985285_712582725529543_7964306376373737534_n

Nemarněte čas! A změňte svoji budoucnost

Váš úspěch může začít právě dnes. A to jen díky několika krokům – stačí vyplnit následující formulář a čekat. Třeba to budete právě vy, kdo se stane tím nejaktivnějším středoškolákem.

Rozhovor s Tomášem Zahradníkem, zakladatelem ProStředoškoláky.cz

foto: ProStředoškoláky, Facebook

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru