Propagace ovocné diety na Instagramu

Propagace ovocné diety na Instagramu

Instagram vyzval velký počet svých uživatelů, aby obnovili hesla. To všechno kvůli útoku. Pomocí účtů těchto uživatelů byly sdíleny fotografie ovoce.

Jako náhodou byl jedním z poškozených Matt Navarra z The Next Web. Vezměme v úvahu, že Instagram má 130 milionů aktivních uživatelů měsíčně, takže se to za náhodu rozhodně dá považovat. I on obdržel email vyzývající ke změně hesla, protože „může být ohrožen“.

instagram-mail

Jak nejdříve poznamenal GigaOm, protiútok přišel ze strany spammerů, kteří zřejmě propagují nějakou zázračnou ovocnou dietu.

Zatím se neobjevily zprávy o situaci českých uživatelů Instagramu, ale ti zahraniční se vyjadřují jasně. Omlouvají se, že jejich účet byl napaden a že žádnou ovocnou dietu nedrží.

saar-instagram-ovoce

Instagram však tento problém již potvrdil a tvrdí, že je vše vyřešeno.
„Dnes zažila malá část našich uživatelů případ spamu, kdy byly z jejich účtu zveřejněny nežádoucí fotky. Náš bezpečnostní a spamový tým rychle přijal opatření a zveřejněné fotografie zúčastněných účtů jsou již odstraněny.“

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru