Propad kurzu bitcoinu o polovinu: Burza v Číně nepřijímá vklady

Virtuální měna bitcoin zaznamenala pokles hodnoty, a to až o polovinu. Agentura AFP uvádí jako příčinu tohoto nezdaru především opatření, k nimž se rozhodla Čína. Hlavní burza pro obchody s bitcoinem rozhodla, že již dále nebude akceptovat vklady v čínské měně, tedy v jüanech. Společnost BTC China mající pod správu obchodování v bitcoinech uvedla jako důvod svého jednání adekvátní reakci na čínská vládní opatření.
Pokles bitcoinu

Neovlivnitelnou měnu přeci jen někdo ovlivnil

Jen pro připomenutí. Bitcoin vytvořil v roce 2009 vývojář mající pseudonym Satoši Nakamoto. Podstat bitcoinu spočívá v tom, že by neměl být ovlivnitelný ani vládou, ani centrální bankou. Investoři ale reagovali na opatření v Číně tak, že kurzu bitcoinu klesl na pouhých 2100 jüanů, což je v přepočtu 6 750 korun. Celková hodnota poklesu byla stanovena na 46 %.

Čína se pravděpodobně bitcoinu bojí

V Číně dle slov agentury AFP zavládlo znepokojení týkající se bitcoinu. Čína se bojí toho, že by se bitcoin mohl stát jakousi alternativou k čínské měně. Bitcoin ale disponuje tou výhodou, že není volně směnitelný s ostatními světovými měnami.

Čínská národní banka zakázala bankovním domům v Číně operace s bitcoiny. Upozornila také na řadu rizik, jež jsou s virtuální měnou spojena.

Zákaz bezhotovostních operací s bitcoiny

Významný čínský finanční list Ti-i Cchaj-ťing Ž’-pao píše o tom, že banky v Číně na základě zákazu nemohou provádět některé operace, které jsou spojeny s bitcoiny. U Alipay, tedy elektronické platební služby portálu Alibaba to třeba možné není. Alibaba přitom patří mezi největší a nejoblíbenější weby v Číně.

Pokud by došlo k tomu, že platformy obchodující s bitcoiny nebudou přijímat vklady v jüanech, museli by uživatelé bitcoiny získávat tajným způsobem anebo by začali obchodovat mimo území Číny.
Výkyvy bitcoinu

Silný růst bitcoinu kontrastuje se silnými výkyvy kurzu

Bitcoin i přesto zaznamená v poslední době poměrně znatelný růst. Nejstarší burza s bitcoiny Mt. Gox na konci listopadu ukázala, že bitcoin překonal na sklonku listopadu hranici 1000 dolarů, tedy v přepočtu něco málo přes 20 000 korun. Výkyvy jsou ale velké. Ostatně minulý týden až ale byl bitcoin na pouhých 577 dolarech, tedy 11 600 korunách.

Zdroj: https://www.salon.com/2013/04/10/henry_blodgets_horrible_bitcoin_advice/
        https://www.huffingtonpost.com/john-pavley/miner-mike-the-bitcoin-mi_b_3171118.html

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru