Pronájem kanceláře v Praze | typy kanceláří

Pronájem kanceláře v Praze | typy kanceláří

Zorientovat se na trhu s pronájmy kanceláří v Praze je těžké, ale rozmyslet si, jaký typ kanceláří vlastně hledám, je ještě těžší. Když odmyslíme skutečnost, že bych si měl dobře rozmyslet, jaké kanceláře budou nejlépe vyhovovat potřebám naší společnosti, v jaké lokalitě by bylo ideální sídlit, kolik si mohu dovolit vyčlenit na měsíční nájem z rozpočtu, zda má lokalita ideální občanskou a obchodní vybavenost, jestli je potenciální sídlo naší společnosti dobře dostupné na hromadnou dopravu a zda bude kde parkovat, musím si položit ještě jednu důležitou otázku:

Jaký typ kanceláře k pronájmu vlastně potřebuji?

Existují různé typy kanceláří k pronájmu. V tomto článku se Vás pokusíme seznámit se všemi typy kanceláří na pražském trhu s komerčními nemovitostmi a zkusíme Vám napovědět, jak si sám sobě položit správné otázky během přípravy na hledání.

Nejdříve si pojďme říci něco o typech kanceláří nejen v Praze. Zde je základní rozdělení typů kanceláří tak, jak je už roky používáme:

Kanceláře k pronájmu v Praze z hlediska vybavení

– Vybavené / zařízené kanceláře– jde o typ kanceláří, kdy majitel / správce kancelářské budovy poskytuje v rámci nájemního vztahu také vybavení (stoly, židle, skříně, …apod.)

– Vybavené / zařízené a servisované kanceláře– v tomto případě jde o nejlepší možnou variantu pronájmu kanceláře pro potenciálního nájemníka. Ten nemusí řešit nic jiného, než svůj osobní počítač / notebook. Ostatní věci jako veškerý kancelářský nábytek, koberce, stolní telefony, kopírky, tiskárny, … zařizuje pronajímatel. Jde nejen o vybavené, ale i servisované kanceláře. Nad rámec vybavení jsou tedy nájemníkům k dispozici i další služby včetně starosti o poštu, starost o příchozí telefonické hovory, recepční služby (1-2 nonstop recepční) tiskopis, sdílení klientova kalendáře s recepčními, plánování schůzek asistentkami centra, relaxační zóna s kávou, čajem, minerálkami, …apod. Jediné, co je potřeba donést svého je opravdu jen notebook nebo osobní počítač. Ostatní zařídí centrum za jednorázovou měsíční platbu. Dostáváte vždy jen jednu fakturu s cenou všeho dohromady, včetně ceny energií.

KancelareRent_MailSignature_v01_minified

Pronájem kanceláře Praha by měl v případě vybavené kanceláře obsahovat:

 • Vybavenou a zařízenou kancelář k pronájmu
 • V ceně nájmu by měla být kromě vybavení i elektřina, voda, klimatizace, topení, …
 • Registrace sídla společnosti (většinou v ceně nájmu)
 • Veškeré IT rozvody
 • Služby recepce, asistentek
 • Starost o příchozí a odchozí poštu
 • Starost a příchozí telefonní hovory a přepojování klientovi do kanceláře
 • Možnost pronájmu videokonferencí
 • Kopírovací nebo / a tiskařské centrum v prostorách business centra
 • Vysokorychlostní internet
 • Občerstvení v kuchyňce / relax zóně (minerální voda, káva,…)

 

– Částečně vybavené / zařízené kanceláře– tato varianta kanceláří k pronájmu je ideální kompromis mezi vybavenou a nevybavenou formou. Většina kancelářských budova má nějaký nábytek, který zbyl po předchozích nájemnících nebo má nějaké vybavení své. Pokud tomu tak je nebo má majitel vůli pořídit nábytek ze svého, máte vyhráno. Nemůžete samozřejmě počítat se servisem recepce a asistentek, ale máte za jednu cenu kanceláře a vybavení. Bingo, tento typ je výhrou.

– Nevybavené / nezařízené kanceláře– klasická varianta kanceláří, které nejsou vybavené ani servisované. Jde o nejčastější typ jak u malých kanceláře, tak převážně u větších kancelářských celků nad 300m. Kanceláře tohoto typu mají většinou v ceně koberce a veškeré IT rozvody. Občas se lze s majitelem, převážně při delší době nájemního vztahu, dohodnout, že prostor vybaví a bude se nějakou formou na jeho pořízení podílet. Vždy je to na dohodě, ale čím delší nájemní vztah, tím větší ochota majitele k dohodě.

 

Kanceláře k pronájmu v Praze z hlediska délky pronájmu

– Krátkodobý pronájem kanceláře– může jít 1 hodinu až několik dní týdně – převážně jde o tzv. Huby (sdílené kanceláře).

– Střednědobý pronájem kanceláře– v mnoha případech jde o několik týdnů, měsíců v roce.

– Dlouhodobý pronájem kanceláře– ideálně na několik let (2 roky a více).

– Individuální délka pronájmu kanceláře– dle dohody s majitelem (nejčastěji po dobu dostavby vlastních kancelářských ploch nájemníka).

– Pronájem kanceláře na dobu určitou– vždy předem daná doba pronájmu (nejrozšířenější druh pronájmů).

– Pronájem kanceláře na dobu neurčitou– ideální v případě, že bude majitel souhlasit. Čím kratší doba nájmu, tím vyšší cena a samozřejmě ochota majitel se dohodnout. Doporučujeme tuhle variantu dobře zvážit a přijít za majitelem s dobrým návrhem pro obě strany. S možností, jak se dohodnout Vám rádi poradíme. Stačí vyplnit formulář na našich stránkách a my uděláme maximum pro vyhledání Vaší ideální kanceláře k pronájmu v Praze i okolí.

 

Kanceláře k pronájmu v Praze z hlediska typu budovy

– Tzv. áčkový typ kanceláře– moderní, převážně skleněné budovy

– Tzv. béčkový typ kanceláře– moderní, již několik desítek používané budovy, zrekonstruované činžovní domy,…apod.

– Tzv. céčkový typ kanceláře – starší činžovní domy, kancelářské budovy v méně dostupných lokalitách a stále čekající na rekonstrukci

– Ostatní – kanceláře v panelových domech, starších budovách, nepojmenovatelné prostory, kanceláře přímo doma, …apod.

 

Kanceláře k pronájmu v Praze z hlediska lokality a dostupnosti

–              Kanceláře v centru Praha 1, Praha 2, Praha 3

–              Kanceláře v širším centru Praha 4, Praha 5, Praha 8,

–              Kanceláře dále od centra, ale stále dobře dostupné hromadnou dopravou – Praha 6, Praha 7, Praha 9, Praha 10

–              Kanceláře mimo centrum Prahy

–              Kanceláře v okrajových částech Prahy

 

 Kanceláře k pronájmu v Praze z hlediska ceny a provize

– Kanceláře zprostředkované s provizí– bohužel i dnes jsou na pražském komerčním trhu s nemovitostmi realitní společnosti / kanceláře, které žádají provizi od klienta, který poptává kanceláře.

– Kanceláře zprostředkované bez provize– tak by to mělo být, provizi klient, který přichází na trh hledat svou kancelář a nese tedy do obchodu své peníze, nesmí platit provizi. Takto funguje již 14. rokem naše společnost. Nikdy jsme od klientů nevzali ani korunu a již se nám to roky vyplácí. Klienti se nám pravidelně vrací a doporučují nás svým známým nebo obchodním partnerům.

– Kanceláře s kaucí– majitel žádá 1 – 2 měsíční nájem jako kauci pro případ nedoplatků na nájemném nebo nějakého znehodnocení vybavení kanceláře …

– Kanceláře bez kauce – opak předchozího, není moc rozšířené

– Kanceláře s nájemními prázdninami– občas se stává, že majitel nabídne tzv. nájemní prázdniny. Tedy  několik měsíců, hlavně na začátku kontraktu, kdy nájemník nemusí platit nájem za kancelář. Stává se zřídka a záleží vždy na době nájemního vztahu a benevolenci majitele a Vaší schopnosti smlouvat.

– Kanceláře s individuálními podmínkami– ostatní, co se Vám podaří dohodnout

Toto jsou základní typy kanceláří, se kterými se lze v Praze setkat. Jde o hrubý přehled, který se může lišit dle poskytovatele, majitele kancelářské budovy a lokality v Praze.

pk.cz banner

Naše společnost má v nabídce více než 500 kanceláří k pronájmu v Praze. Již 14 let soustavně pracujeme na kvalitě našich služeb a profesionalitě, kterou klientům poskytujeme. Všechny služby, které provádíme během doby kdy pro Vás hledáme vhodný pronájem kanceláře Praha jsou samozřejmě bez jakékoli provize a nabídky kanceláří na míru zasíláme do 30 minut od obdržení poptávkového formuláře nebo e-mailu od klienta.

Naším cílem je, aby se klient mohl soustředit hlavně na svůj business a nemusel složitě řešit hledání vhodných kanceláří. Od toho tu jsme my a celým procesem ho rádi bezplatně provedeme.

Kontaktujte nás kdykoli na tel. čísle: +420 773 295 925/ +420 723 984 360 nebo na e-mailu info@prazskekancelare.cz

Děkujeme za Váš čas a těšíme se na spolupráci.

Pražské kanceláře www.prazskekancelare.cz

Komentáře

Nahoru