Proměňte se v avatara díky 3D Creatoru nové Sony Xperie a užijte si bláznivé kousky

Film Avatar Jamese Camerona kdysi obletěl celý svět a nejeden divák přitom jistě zatoužil mít také vlastní modré alter ego. Co kdybychom vám nyní řekli, že i vy můžete mít svého avatara? Nebude sice zachraňovat svět a navazovat kontakt s domorodci, ale ve výsledku ho můžete klidně vytisknout na 3D tiskárně a sníst. O čem je řeč? O unikátní aplikaci 3D Creator, kterou přinese nová Sony Xperia.

3D

Fanoušky mobilních telefonů značky Xperia čekají předčasné Vánoce. Japonská společnost Sony uvede na přelomu září a října na náš trh nejnovější členy své rodiny – Sony Xperii XZ1 a Xperii XZ1 Compact. Kromě jiného budou mít například fotoaparát Motion Eye, který se pyšní technologií super zpomaleného videa, ostrého zachycení prudkých pohybů a možností uchovat ty nejlepší okamžiky díky prediktivnímu záznamu. Tento fotoaparát už ale nabídla na jaře i Xperia XZ Premium. Opravdovou novinkou je inovace v podobě aplikace 3D Creator, na kterou láká nový operační systém Android 8.0, Oreo, s nímž budou oba telefony dostupné.

Dejte průchod své kreativitě

Jak to celé funguje? Úplně jednoduše, stačí pomocí fotoaparátu v telefonu během 15–60 sekund naskenovat vybrané objekty z různých stran. Připojení k internetu k tomu nepotřebujete. Vyberete si jeden ze čtyř režimů – hlava, obličej, jídlo nebo volný tvar a s pomocí praktických rad od integrovaného průvodce objekt snadno nasnímáte. Jakmile skenování dokončíte, nastává ta pravá zábava.

Můžete si vybrat z několika možností, co s objektem provedete. Efektní způsob, jak se o novou funkci rychle podělit s přáteli, představuje sdílení na sociálních sítích. Svůj výtvor můžete ostatním poslat ve formě  3D samolepky, aby si jej mohli prohlédnout ze všech úhlů. Obrázky také můžete uložit a hrát si s nástroji aplikace, jako je změna tvaru, vaše hlava tak může získat zcela nový rozměr.

Užitečnou funkcí je rozšířená realita (AR), která vám umožní umisťovat nasnímané předměty na nová místa. Můžete si tak například vyzkoušet, jak by váš oblíbený obraz vypadal v jiné místnosti dřív, než uděláte díru do zdi. Rozšířená realita vás pobaví také díky hrám se samotnými avatary. Naskenujte si obličej, vyberte vhodného avatara a vložte jej do prostoru. Pak už mu jen zadávejte různé úkoly a pozorujte, jak avatar s vaším obličejem poskakuje nebo vtipně tancuje po pokoji.

Pokud toužíte vidět svůj výtvor také v materiální podobě, ani to není problém. Svého avatara si můžete vytisknout na 3D tiskárně a sošku položit někam na poličku. Existuje šance vyrobit si i jedlou 3D verzi, kterou pak můžete s chutí sníst.

3D print

Tato aplikace se pojí s novým operačním systémem Android 8.0, Oreo, kromě Sony Xperie XZ1 a Xperie XZ1 Compact bude proto po přechodu na nový systém dostupná také pro Xperii XZ Premium.

Zdroj text/foto: sonymobile.com, Facebook.com, zdroj video/foto: youtube.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru