Projev Baracka Obamy trhal rekord na Twitteru

Projev Baracka Obamy trhal rekord na Twitteru

Prezidentské volby se nezadžitelně blíží a tak není divu, že se nejžhavější kandidáti se snaží přesvědčit poslední zbytky nerozhodnutých voliču, aby jim dali své hlasy. Američané příštího prezidenta zvolí 6. listopadu, šance obou uchazečů jsou přitom vyrovnané. I když zatím nikdo moc neví, jak nakonec volby dopadnou, už teď lze docela dobře odhadovat možné vítěze – podle toho, jaký „buzz“ vyvolali svými prezentacemi na sociálních sítích.

 

Dva hlavní kandidáti na prezidenta USA – Barack Obama a republikán Mitt Romney – se poslední dobou předhání v tom, komu se podaří prolomit dosavadní rekordy na Twitteru a Facebooku. Nejčastěji se tak děje během jejich veřejných proslovů. Když měl ve středu v Tampě proslov Romney, vyvolalo to na Twitteru doslova bouři.  Twitterem proběhlo více než 14 289 Tweetů za minutu. Tento rekord později pokořil Bill Clinton, který se snažil podpořit Baracka Obamu (22 087 Tweetů za minutu). A dílo zkázy dokonal Barack Obama, kterému se podařilo dosáhnout magické hranice 52 757 Tweetů za minutu. A podle některých reakcí se dá soudit, že měl úspěch:

 

A co se nejvíce retweetovalo? Tento post Baracka Obamy – měl 43 646 retweetů.

Barack Obama a Romney na Facebooku a Twitteru

Na Facebooku má Romney kolem 6 milionů fanoušků a 1 milion followerů. Obama má oproti tomu více než 26 milionů fanoušků naFacebooku a přes 19 milionů followerů, jak uvádí Socialbakers.com. I zde se zdá Obama vítězí na plné čáře. Podaří se mu proměnit svou kandidaturu v drtivé vítězství? Kdo podle vás vyhraje volby?

 

Zdroj: Mashable.com a Socialbakers.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru