Tisková zpráva: Projekt „Zefektivnění činnosti inspektorů České inspekce životního prostředí“

Projekt „Zefektivnění činnosti inspektorů České inspekce životního prostředí“

Projekt „Zefektivnění činnosti inspektorů České inspekce životního prostředí“ reg. číslo: CZ.1.04/4.1.00/48.00040

K 31.12.2012 končí projekt, kterým Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) posouvá hranice technických možností státní správy v České republice. Za podpory Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu získala ČIŽP nástroj, který dokáže ulehčit administrativní práci inspektorů.

„Nyní se můžeme rozhodnout, zda chceme naše texty psát na klávesnici počítače nebo zda je chceme jednoduše diktovat,“ uvádí Jitka Kufnerová, manažerka projektu na ČIŽP. „Vyzkoušeli jsme technologii snad ve všech odborných činnostech, které ČIŽP provádí. Naši inspektoři mají dnes díky projektu k dispozici 150 licencí unikátního software, 30 notebooků a prošli školením na novou verzi software NEWTON Dictate. Možnost dalšího školení v užití technologie i po skončení projektu jsme zajistili vytvořením e-learningu.“

Výstupy z projektu i celý postup implementace, jak probíhala od začátku projektu až do jeho závěru, jsou shrnuty v publikaci „Inovovaný produkt“, který je na ČIŽP k dispozici případným zájemcům o podobný projekt.

I přes některé problémy, kterými si implementace diktovacího software na ČIŽP prošla, je možné, že si najde tato rychle se rozvíjející technologie cestu i do dalších orgánů státní správy.

Obdobnou technologii dnes využívají i někteří pracovníci v soudnictví a ve zdravotnictví.

Kontakt:

Monika Oweyssi

Tel.: +420 225 540 401

e-mail: monika.oweyssi@newtonmedia.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru