Dnes vyšlo 15 článků

Projekt makeITtoday umožní dětem ovládat programovací jazyk Scratch

Projekt makeITtoday umožní dětem ovládat programovací jazyk Scratch

Žijeme v době, kdy už není s podivem, že pracujete na internetu. Nemusíte k tomu být ani zakřiknutým jedincem, který je naprosto asociální a je naplněn pouze životem ve virtuální realitě. Programování naopak nabírá na síle a stává se čím dál populárnější. Svět internetu se pomalu začíná virovnávat tomu skutečnému a je třeba se v něm umět náležitě orientovat. Kdy jindy s tímto „uměním“ začít, než v dětském věku? Tuto myšlenku zastávají dvě češky, které vyvinuly vzdělávací program pro děti s názvem makeITtoday.

Průkopnice v IT vzdělání pro děti se jmenují Silvie Zeman a Klára Štouračová. Jejich cílovou skupinou jsou děti ve věku osmi až dvanácti let. Děti se budou zprvu učit programovat ve vizuáním jazyku Scratch. Scratch je nejrozvinutějším dětským programovacím jazykem, který má sloužit jako základ pro další rozvíjení programovacích schopností.

about_us_us

Kdy se mohou děti do kurzu registrovat?

Když mladí studenti skvěle ovládnou Scratch jazyk, budou mít možnost dalšího rozvoje v podobě jakyku HTML nebo Python. Tyto jazyky už slouží k programování webových stránek nebo webových aplikací. Tím, že je tento projekt novinkou, je v provozu bude zatím jen výuka jazyku Scratch. HTML a Python jsou ale jistým plánem.

Registrovat se mohou malí studenti už teď. Kurz pak započne 2. října a probíhat bude do 26. ledna. Vyučovací místo bude na pražské Letné. Kurz je třeba navštěvovat jednou týdně. Studijní plán je rozvržen do 16ti lekcí, přičemž jedna lekce bude trvat 75 minut. Výuka bude probíhat jak v češtině, tak v angličtině. Vzdělání IT dětem umožníme za částku 5 040 Kč za celý kurz.

about_img

Kurz dětem umožní i vzdělání v oblasti práce ve skupině, teambuildingu, prezentace vlastních projektů a umět si obhájit svoji vlastní práci.

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš, z toho makeITtoday vychází. Je vhodné připravit děti do pracovního života a poskytnout jim to nejlepší vzdělání. Je možné, že v budoucnu se bude schopnost programovat rovnat schopnostem gramotnosti

Zdroj, text/foto: makeittoday.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru