Projekt Heal the World chystá v létě 2010 výstavu v Praze!

Projekt Heal the World chystá v létě 2010 výstavu v Praze!

Fanoušci zesnulého popového krále určitě zbystří po té, co někdo vysloví „Heal the World“. Ano, je to název jedné z jeho nejslavnějších, nejhranějších a nejdojemnějších písní založené na chování člověka k planetě Zemi a blížící se zkáze. Stejnojmenný projekt chystá v létě tohoto roku svoji výstavu v Praze věnovanou Michaelovi a hlavně myšlence o uzdravení světa. Podobně jako píseň „We Are The World“ inspiruje i tato skladba lidi k k novým činům pro dobrou věc a možná že i vy ji podpoříte.

Myšlenka napsat tento článek vyplynula z emailu, který nám zaslala paní Daniela Kartáková ze sdružení Heal the World, jehož webové stránky naleznete na www.heal-the-world.cz. Zalíbil se jí náš nedávný rozhovor s paní Marcelou Juřenovou a pozvala nás na blížící se výstavu v Praze. Jelikož nejen já z naší redakce jsem fanouškem Michaela Jacksona a výstavy se rád zúčastním a již teď se těším, rozhodl jsem se o pozvánku podělit i s Vámi, čtenáři našeho magazínu.

O Heal the World

Projekt je založený na jasné myšlence – uzdravit svět. Je inspirovaný stejnojmennou písní od Michaela Jacksona z alba Dangerous. Úkolem sdružení je spojit co nejvíce lidí snažících se o záchranu a vylepšení tohoto světa po boku myšlenek a moudrostí zesnulého zpěváka. Paní Daniela Kartáková je sochařkou a rozhodla se založit toto sdružení a zanechat tak odkaz Michaelově smrti. Již teď naleznete na stránkách sdružení mnoho zajímavých kousků nejen z její dílny.

Uzdravit svět – to nejsou jen velká slova. Je třeba, abychom je neustále naplňovali spoustou konkrétních maličkostí…

Výstava v létě 2010 bude zaměřena nejen na myšlenku zachránit svět, ale také  zpěvákovo dílčímu tématu Thiller. Použit bude velký strašidelný zámek, který chtěl Michael využít i na svých plánovaných koncertech a jeho část byla ke shlédnutí i ve snímku This Is It. Poselství od Michaela bude touto výstavou znovu připomenuto a návštěvníci si tak budou moci sami uvědomit základní myšlenky zpěváka. Během výstavy budou uvítány i významné osobnosti mezinárodní scény.

Členem sdružení se může stát naprosto kdokoliv. Jediným společným zájmem musí být inspirace tvorbou a všemi myšlenkami Michaela Jacksona. Píseň i s titulkami si můžete shlédnout zde:

Zúčastníte se této výstavy nebo ne? My ano.

Michael Jackson, popový král, který zemřel 25. června 2009 v Los Angeles, se krátce po své smrti stal snad nejvyhledávanějším pojmem na internetu v danou dobu a v daném roce. Jeho smrt ztrhla na internetu doslova paniku. Rozhovor se zakladatelkou největší české fanstránky Michaela Jacksona…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru