Dnes vyšlo 1 článků

Project Tango: Změňte si obývák v zasněžený les

Po Ara, mobilním telefonu, který si poskládáte dle svých představ, přichází další podobná revoluční novinka. A opět od stejné nápadité skupiny vynálezců. Tentokrát je to Tango. A pod záštitou Googlu má tenhle výmysl reálné šance se rozšířit.

Google představil Project Tango, nový telefon s vysoce přizpůsobeným hardwarem a softwarem. Přizpůsobeným k čemu? No přece k 3D! Tři dé již není ničím novým, technologie se docela běžně implementovala do našich životů. Máme 3D televize a 3D tiskárny. Ale tohle jste ještě neviděli.

Celé je to vlastně o tom, že telefon vnímá okolní svět jako běžný člověk – tedy ve 3D. Za vývoj je zodpovědná skupina ATAP (Advance Technology and Projects) a její vedoucí Johnny Chung Lee řekl, že senzory telefonu provádějí „čtvrt milionu 3D měření za sekundu,“ a tak přesně určují pozici a rotaci.

project-tango-google-android-phone-prototype

K čemu by to šlo využít?

Největší potenciál je vidět samozřejmě ve hrách. Je to právě herní průmysl, který posunuje dál celý svět výpočetní techniky, protože pro hry je nutný stále větší výkon a stále novější vymoženosti. I Google na to tedy poukázal.

Představte si, že naskenujete malou část vašeho obývacího pokoje a pak si vygenerujete celý svůj malý herní svět,“ řekl jeden z vývojářů, který na projektu spolupracoval. „Nevím o žádném ovladači nebo herním zařízení, které by to zvládlo udělat.“

A zástupci ATAP uvedli i další lákavé příklady:

„Představte si, že ve svém obýváku hrajete na schovávanou se svou oblíbenou herní postavou. Představte si, že se svým kamarádem bojujete pomocí vlastní miniaturní armády o kontrolu nad fyzickým prostorem.“

Ve výše uvedeném videu to vidíte naprosto dokonale. Například v čase 00:47 si můžete všimnout, jak vývojář prochází kanceláří, která je přes zařízení vykreslená jako zasněžený les.

Chtějí něco jedinečného

Telefon k tomuto vykreslování používá 4 Mpx fotoaparát, dva speciální procesory pro počítačové vidění, integrovaný snímač hloubky a kameru schopnou sledovat pohyb. Na projektu spolupracují vysoké školy, výzkumné laboratoře i průmysloví partneři. Jednoduše se sešli ti nejlepší odborníci, kteří mají jasný cíl: vytvořit jedinečný telefon.

„Naším cílem je dát mobilnímu zařízení chápání prostoru a pohybu v lidském měřítku.“

google-project-tango

V následujících měsících navíc Google rozdá 200 prototypů tohoto revolučního vynálezu vývojářům. Víc hlav totiž víc ví. A Google si rád nechá poradit od jiných, protože sám rozhodně nemůže plně obsáhnout potenciál, který technologie má. Každý, kdo má nějaký revoluční nápad, je tedy vítán.

Dovedete si představit hraní her s touto technologií?

Zdroje: Google, Gamespot, BGR

Komentáře

Nahoru