Project Ara: Motorala chce mobil z modulů

Project Ara: Motorala chce mobil z modulů

Motorola společnosti Google odhalila Project Ara, otevřenou hardwarovou platformu pro nové modulární smarpthony. Myšlenka za tímto projektem je jednoduchá. Chtějí vše co je ve smartphonu – od displeje přes klávesnici až po procesor převést na moduly, které jsou lehce vyměnitelné.

Měli by existovat 2 typy součástek na tomto smartphonu: endoskeleton (v překladu vnitřní kostra) , což je rám, který drží všechny části pohromady. Pak tu jsou samotné moduly, které jednoduše pasují do endoskeletonu.

Toto by mělo dát uživatelům chytrých mobilních telefonů nevídané možnosti. Budete si moci určit úplně všechno. Nejenom vzhled, ale i všechno ostatní. Tedy i kolik bude stát a co všechno bude umět.

Jedinou nevýhodou by mohl být design - ten se moc lidem asi líbit nebude

Jedinou nevýhodou by mohl být design – ten se moc lidem asi líbit nebude

Motorola to podává jednoduše – tato platforma by měla pro hardware udělat vše, co Android udělal pro software. Výsledkem by měl i nový hardwarový ekosystém třetí strany. To by mělo vést i k rychlejším inovacím na poli hardwaru.

Že vám tato myšlenka připadá povědomá? Tak to jste asi již dříve četli tento článek. Motorola o tomto projektu ví a plánuje přenést bohatou komunitu okolo tohoto projektu na Project Ara.

Motorola o tomto projektu ví a plánuje přenést bohatou komunitu okolo tohoto projektu na Project Ara. Motorola na tomto projektu pracuje už více než rok.


Phonebloks promo video na YouTube má více než 16 milionu zhlédnutí

A nyní má v plánu rozeslat pozvánky do projektu ostatním vývojářům, aby mohli začít vytvářet moduly. Nástroje pro výrobu modulů by měli být hotové již tuto zimu.

Má tento projekt budoucnost? U Phonebloks byl úspěch nejistý, ale tady je šance mnohem vyšší. Za celým tímto projektem stojí Google. Teď už je jenom jedna otázka – jak se k tomu postaví ostatní výrobci hardwarů?

Budou tuto ekologickou myšlenku podporovat, nebo ji potopí, protože narušuje tradiční obchodní modely? Tohle se dozvíme už příští rok. Podle nás uspěje. A jaký je váš názor?

zdroj: mashable.com, motorola-blog.blogspot.jp

Komentáře

Nahoru