Jak spravovat záložky v prohlížečích? Postavte z nich město a mějte je vždy pohromadě!

Jak spravovat záložky v prohlížečích? Postavte z nich město a mějte je vždy pohromadě!

Možná jste se již dostali do situace, kdy jste přišli na nějaké zajímavé internetové stránky a později jste se na ně chtěli vrátit, ale nepamatovali si již přesnou adresu. Samozřejmě v tomto případě může pomoci historie webového prohlížeče, avšak tato možnost se stává komplikovanou, když se chceme vrátit po delší době…

 Historie totiž ukládá každý náš krok a detailně mapuje návštěvy jednotlivých serverů, a proto se po delší době v tom balastu nemůžeme skoro zorientovat. Mnohem chytřejší je možnost uložit danou zajímavou stránku do záložek, kam můžeme ukládat všechny své oblíbené weby. Jak je pak spravovat a vytvářet mnohem lepší přehled se dozvíte v tomto článku.

Vytvoření záložky

Většinou můžeme záložku vytvořit pomocí klávesové zkratky, které určitě bezpochyby znají pokročilejší uživatelé. U velice populárního prohlížeče Google Chrome se jedná o klávesovou zkratku Ctrl+D.

Také ji můžeme vytvořit kliknutím na hvězdičku v adresním řádku napravo, poté již upravíme informace o záložce, zejména její název tak, aby vystihoval co nejpřesněji obsah nacházející se na internetové stránce. U ostatních prohlížečů je volba ukryta v menu.

Záložka sem, záložka tam

Bohužel i tato velmi dobrá funkce pro rychlé zadání oblíbené adresy v prohlížeči se stává nepoužitelnou v případě, kdy máme takových záložek desítky či stovky a každý den přibývají další. Platí zde jedno zlaté pravidlo – všeho moc škodí.

V tomto případě se totiž již přestáváme orientovat a těžko hledáme požadovanou stránku. Roztřídění do kategorií může náš problém částečně vyřešit, avšak existuje mnohem lepší způsob, který skýtají programy pro správu záložek.

Programy pro správu záložek

Pro správu záložek můžeme použít mnoho zajímavých programů, které určitě překvapí svými funkcemi a nabídkou. Představil bych ty nejlepší, které jsou k dispozici zdarma, tedy freeware.

Favoritestown

Favoritestown, jak už název napovídá, před vás předkládá virtuální městečko. Odkazy na vaše oblíbené stránky jsou rozmístěny do budov. Proto odkazy na internetové obchody naleznete příznačně v obchodním centru města. Stránky České Pošty naleznete v budově pošty apod. Nechybí ani restaurace, knihovna, škola a další důležité budovy.

Favoritestown nabízí velice propracované a zábavné řešení, které vás dozajista bude bavit. Nemusíte ho však používat pouze na správu záložek, stejně dobře vám totiž poslouží i jako program pro organizaci souborů. Stáhnout ho můžete zde.

5D Bookmarks

Šikovný program, který spolupracuje se všemi běžně používanými internetovými prohlížeči. S Internet Explorerem dokáže navíc synchronizovat seznam záložek během pár okamžiků.

Oblíbené stránky zobrazuje pomocí jednotlivých náhledů. Záložky můžete řadit hned dle několika kritérií, jimiž jsou datum poslední návštěvy, datum vytvoření nebo hodnocení. Navíc dokáže záložky šifrovat, vyhledávat v nich nebo k nim psát poznámky. Ovládání programu je bezproblémové a v českém jazyce. Stáhnout můžete zde.

AM DeadLink

Nástroj AM DeadLink dokáže filtrovat a prověřovat seznamy záložek. Při prověřování zjistí nefunkční a duplicitní záložky a odstraní je ze seznamu. Nechat si překontrolovat záložky můžete v prohlížečích Internet Explorer, Firefox, Opera i Netscape.

Za takovou menší prémiovou funkci můžeme považovat schopnost programu stahovat ikonky uvedené u adres stránek a zobrazovat je v seznamu záložek. Stáhnout můžete zde.

Snad vám tento článek trochu pomohl, co se správy záložek týče. Přeji mnoho zábavy a hlavně zpřehlednění sítě vašich oblíbených stránek. Pokud znáte nějaké další programy, klidně nám je do komentářů doporučte…

Komentáře

Nahoru