Dnes vyšlo 15 článků

Programuje od pěti let a ve třinácti je zaměstnancem Google

Programuje od pěti let a ve třinácti je zaměstnancem Google

Google zaměstnal 13 let starého chlapce indického původu z Bramptonu v Kanadě, který prokázal ohromné schopnosti v oblasti programování. Bude dostávat plat 1,25 milionu dolarů ročně. Zatímco děti jeho věku mají plné ruce práce s hraním a počínající pubertou, Bakshi je už vývojářem softwarového obsahu, který navrhuje také algoritmy.

 

Tanmay Bakshi je nejmladší IBM Watson programátor na světě. Také napsal knihu “Hello Swift” a nyní píše druhou o IBM Watson. Od svých sedmi let je vzděláván doma, aby jeho čas byl vhodně optimalizovaný a mohl ho cílit na uzší spektrum zájmů. Momentálně se chystá nastoupit na 9. stupeň základní školy. Tanmayova rodina se přestěhovala do Kanady v roce 2004, když mu byl rok. Jeho otec je počítačový programátor a během nocí a víkendů doučuje matematiku a vědu. Matka je žena v domácnosti a jeho sestra studuje na univerzitě.

 

Tanmay má také svůj vlastní YouTube kanál “Tanmay Teaches”, se kterým začal před šesti lety. Je zde více, než 144 videí a přes 155 tisíc odběratelů všech věkových kategorií. Skrze svůj YouTube učí programování, algoritmy, počítání, matematiku, vědu a také technologii vztaženou třeba k IBM Watson. IBM Watson je v podstatě systém, který umožňuje vývojářům začlenit poznávací a strojové učení do jejich aplikací bez toho, aby museli kódovat přímo v umělé inteligenci. Znamená to, že je pak vyvíjení jednodušší. A rychlejší.

 

tanmey2

 

Baví mě sdílet své znalosti, je zde nedostatek zdrojů pro lidi, kteří se chtějí učit o technologiích a proto jsem začal s YouTubem a psaním knih,” řekl Tamney. A dodává: “Svět potřebuje více vývojářů.” Tamnay umí mezi dalšími jazyky kódovat ve swiftu, VB, Javě, C#. Píše plynule všemi nejdůležitějšími jazyky, které se dnes používají.

 

Programovat začal, když mu bylo 5 v jazycích jako foxpro a batch díky svému otci, který se programováním živí. V devíti letech vyvinul svou první aplikaci tTables pro iPhone, ale potýkal se s mnoha odmítnutími, nakonec si vybojoval zveřejnění 14. února 2013.

 

Bakshi doplňuje: “Jako pětiletý jsem nerozuměl tomu, co je práce. Počítač jsem viděl akorát jako hračku. Kódování je pro mě zábava, kterou dělám ve svém volném čase. Takže psaní programů pro mě není skutečně práce.

 

Co všechno přesně dělá? “Nazývám se software a kognitivním vývojářem, protože miluju vyvíjení umělé inteligence. Jsem algoritmik, zbožňuji navrhování a implementaci algoritmů. Jsem keynote a TEDx speaker, autor knihy a pracuji na další o IBM Watson a jsem samozřejmě také IBM šampion pro cloud,” říká s úsměvem ve videu.

 

Tamney se vyjadřuje k umělé inteligenci. Podle něj je většinový názor, že byla vytvořena pro to, aby nahradila člověka v práci a v domácnosti. On ale věří, že jediný důvod jejího vytváření je rozšíření a zesílení našich schopností a možností. Například je začleněný do projektu zaměřeného na pomoc quadrileptické ženě, která nemůže komunikovat.

 

 

Moderátor ve videu se Tamneyho ptá, co když se počítače naučí, že jsou lepší, než my. “To je to, co já nazývám singularitou umělé inteligence, okamžik, kdy umělá inteligence překonala lidskou až do té míry, že jí nemůžeme kontrolovat. Já ale opravdu věřím tomu, že UI je ve skutečnosti tak hloupá a primitivní, že tohoto bodu nedosáhneme, nebo k tomu vede velmi dlouhá cesta.”

 

V roce 2016 předvedl svůj algoritmus s názvem AskTanmay a popsal ho jako “první celosvětový webový systém NLQA založený na využití IBM Watsonových kognitivních schopnostech.” NLQA (Natural Language Question Answering) se zabývá budováním systémů, které automaticky odpovídají v přirozeném jazyce na otázky dotázané člověkem.

 

Tamney má teď v plánu zaměřit se více na zkušenosti a znalosti, například účastnit se konferencí a tvořit další projekty. Mezi nimi chce například zajistit, aby Apple Watch mohly pracovat nezávisle na iPhonu, i programování jiných aplikací pro iOSX. A jednu pro univerzitní studenty a vývojáře pro vyhledávání algoritmů. Pracuje dále na aktualizacích pro AskTanmay, včetně různých dotazů, vyšší přesnosti a rychlosti. Má tak naději na vytvoření opravdu výkonného QA systému se 100% přesností.

 

tanmey

 

Preferuje práci na IBM Watson API a chce vyvinout aplikaci, která umožní podnikům lépe analyzovat sociální média a zacílit na lepší publikum a snaží se dostat do B2B.

 

Od koho si bere inspiraci?Vzhlížím ke Stevenovi Jobsovi, který nikdy nevzdal svojí vášeň a chci nechat svou knihu podepsat panem Amitabhem Bachchanem,” říká.

 

Pro své vrstevníky má radu: “Následujte své srdce a vášeň. Může to být cokoliv, jen trénujte a buďte v tom stále lepší.

 

Kromě programování má tento nadaný Kanaďan s indickou krví mezi zálibami ježdění na kole, hraní stolního tenisu a se svými přáteli chodí na výlety do okolí svého domu.

 

Zdroje: yourstory.com, linkedin.com

Komentáře

Nahoru