Dnes vyšlo 1 článků

Kódování je nejvíce žádaným povoláním budoucnosti

Kódování je nejvíce žádaným povoláním budoucnosti

Přesuňme se strojem času do roku 2020. Jakou pracovní dovednost musíte mít? Kódování.

Je jisté, že HTML a CSS v jejich současné podobě budou aktuální po příští desetiletí. Ale to, co víme, je, že v dohledné budoucnosti bude kódování jednou z nejdůležitějších a nejžádanějších dovedností, bez ohledu na to, jak se bude vyvíjet.

Kódování je novým trendem. Je to natolik horké, že byste se u svých dětí měli zaměřit na výuku kódování. Jsou zde dvě cesty, jak to udělat. Specializované školy nebo domácí výuka. K dispozici jsou desítky knih vysvětlující základy kódování.

Proč byste se měli učit kódování? A kde začít?

Asher Hunt, vedoucí mobilní návrhář společnosti LivePerson, to vidí tak, že byste se nejdříve měli naučit řídit uživatelské rozhraní na webu.

„Učení HTML a CSS vytváří opravdu hodnotný způsob, jak se lidé naučí efektivně navrhovat pro web,“ vysvětluje Hunt. „Říkám to proto, že porozumění a pochopení těmto jazykům poskytuje i chápání jejich omezenosti. Za každý pixel, který jsem vytvořil ve Photoshopu jsem přesně věděl, jak ho nakóduji v hTML a CSS.“

V čem je ta důležitost kódování?

Hodnota kódování je v tom naučit se používat data k řízení rozhodnutí, říká C.J. Windisch, vedoucí inženýr a spoluzakladatel aplikace GonnaBe.

Hank Leber z GonnaBe tvrdí, že kódování bude novou hodnotou gramotnosti. Bude to boj mezi technicky gramotnými a technicky negramotnými. A gramotnost se nevztahuje na něčí schopnost číst o nových technologiích a podávat o nich zprávy, ale na jejich vytváření.

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru