Programátor tajnými skripty automatizoval svůj život. Jeho skripty nyní najdete na internetu

Lenost je velice zlá vlastnost, se kterou se však anonymní programátor dokázal vypořádat pomocí skriptů. Tajnými skripty automatizoval veškeré pracovní povinnosti. Stal se programátorem, který doslova žil v terminálu.

Nicméně jeho kolegové neměli ani tušení, že používá skripty k automatizaci své práci. Jakmile programátor přešel do jiné společnosti, kolegové zjistili, že po sobě zanechal velice cennou památku. Na úložných discích nechal několik skriptů, které automaticky pomáhaly klientům, posílaly textové zprávy manželce, ba dokonce daly vařit kávu v kávovaru. Jakmile pracovníci firmy našli toto dědictví, podělili se se skripty na GitHubu.

feet-on-desk

Také byste potřebovali takové skripty?

Uživatel Narkoza na GitHubu na skripty reagoval následující větou: „Programátor byl typ člověka, kterému když jakákoliv věci trvala déle než 90 sekund, napsal pro tuto činnost kód.“

Skript smack-ma-bitch-up.sh sloužil k odesílání textových zpráv manželce, že přijede později z práce. Skript byl natolik dokonalý, že kontroloval, zda je v čas, kdy slíbil manželce, že přijede, přihlášený. Pokud byl přihlášený, opět odeslal zprávu se sdělením, že přijde později, protože pracuje. Obdobně automatizovaný měl pozdní příchod do práce. K tomu zase sloužil skript hangover.sh, který sledoval, zda se do určitého času přihlásil. Pokud nebyl přihlášený, skript poslal zprávu šéfovi, že se necítí dobře a bude pro tento den pracovat z domu.

Nicméně zvítězil skript fucking-coffee.sh. Jelikož firemní kávovar pracuje na operačním systému Linux, bylo možné se k němu připojit přes SSH. Jakmile byl kávovar napojený do sítě, mohlo se s ním snadno komunikovat. A programátor to věděl, a proto si sestavil skript, který dá vařit středně velké latté s poloviční dávkou kofeinu. Skript také přikázal kávovaru, aby vždy počkal 24 sekund před naplněním kávy. A proč zrovna 24 sekund? Za 24 sekund totiž vždy přišel programátor ke kávovaru.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru