Program Screentendo přemění cokoliv v level z Maria

Vývojář Aaron Randall představil světu svůj program Screentendo, který vám umožní vytvořit z libovolné části vaší obrazovky level jako vystřižený z populární nintendovky Super Mario Bros.

Randall umístil zdrojový kód svého Screentenda na portál Github. Můžete si jej volně stáhnout a zkompilovat, bohužel pouze pokud máte Mac. Dostupný kód není s Windows kompatibilní.

Pokud se vám podaří Screentendo spustit stačí, když jej umístíte na tu část obrazovky, po níž se následně budete chtít s Mariem proběhnout. Pak už se jen pohodlně usadíte a budete sledovat, jak to všechno funguje.

Důležitost kompozice

Randall na svém blogu podrobně popsal, jakým způsobem jeho program funguje. My vás však zbytečnými podrobnostmi zatěžovat nebudeme a pouze vám vysvětlíme jeho základní princip.

Screentendo využívá několik algoritmů, které určují dostupné vrstvy vámi zvolené části obrazovky. Pokud se tedy v této části například nachází nějaké písmeno, tak jej program jakožto popředí obrazu pochopí jako samostatný objekt a přemění jej na platformu, po které se následně můžete se svojí postavičkou volně prohánět. Z částí obrazu, které program nepochopí jako popředí, se pak stanou neaktivní prvky.

Pro správnou funkčnost je nezbytné, aby na vámi vybraném obrázku byly dobře rozpoznatelné vrstvy.

Pro správnou funkčnost je nezbytné, aby na vámi vybraném obrázku byly dobře rozpoznatelné vrstvy.

„Tato aplikace je ukázkou mého konceptu a má několik nedostatků,“ napsal Randall na svém blogu a dodává: „Zpracování obrázků je momentálně velmi pomalé. Aktuální verze navíc pro správnou funkčnost potřebuje poměrně výrazný kontrast mezi pozadím a popředím obrazu.“

Zdroj: VentureBeat

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru