Dnes vyšlo 15 článků

Profinit je opět v českých rukou. Společnost oznámila dokončený management buyout

Významná tuzemská společnost, která se specializuje na vývoj softwaru a poskytování IT služeb, oznamuje zdárné dokončení transakce. Majoritní podíl společnosti Profinit odkoupili čtyři členové českého managementu od rakouského investora New Frontier Group (NFG). Mezi klienty společnosti Profinit spadá Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, O2 či Vodafone. V letošním roce Profinit předpokládá obrat sahající k hranici 400 milionů korun.

„Navrhli jsme NFG ukončit jejich investici v Profinitu, protože vzájemný synergický potenciál se vyčerpal,“ řekl CEO Tomáš Pavlík. „Profinit má kompetence i energii se prosadit na vyspělých trzích a orientace NFG na východní Evropu pro nás byla omezením dalšího rozvoje.“

profinit

V roce 2007 vstoupila rakouská skupina NFG do společnosti Profinit. Od té doby se zdvojnásobil obrat. Profinit prosperoval také v období finanční krize. Plánuje rozšířit portfolio služeb a produktů v segmentu vývoje softwaru na zakázku, datových skladů a business inteligence. Působit bude především na českém, západoevropském a americkém trhu.

„Profinit má za sebou 17 let úspěšné historie a vybudoval si postavení klíčového dodavatele softwarových řešení zejména pro finanční sektor. Na těchto úspěších chceme dále stavět a soustředit se na kvalitu a přidanou hodnotu pro naše zákazníky. Zároveň si uvědomujeme velký potenciál našich vlastních softwarových produktů na zahraničních trzích. Zejména produktová rodina Manta zaznamenává úspěchy v USA a naše investice do budoucna budou orientovány i tímto směrem,“ řekl Tomáš Pavlík na závěr.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru