Dnes vyšlo 15 článků

Profesionální sportovci jakožto profesionální podnikatelé

Dostat se ve sportovním světě na úplný vrchol a být špičkou ve svém oboru stojí nejen kopu talentu, ale také spoustu dřiny. Mnohem náročnější je udržet se na předních postech delší doby a své úspěchy opakovat. Čas nikdo nezastaví a od určitého věku se i přes sebevětší snahu nemohou výkony zralých sportovců rovnat horkokrevnému a dravému mládí.

Schopní sportovci dokážou své nabyté zkušenosti a um převléci do jiného kabátu a rozhodnou se začít naplno podnikat buď ve sportu obdobném odvětví, nebo zcela v jiné branži. Své o tom ví i těchto pár sportovců, kteří jakýmsi způsobem dokázali hnout světem byznysu.

Něco ze světového soudku

Slavného a jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob jistě nemusíme představovat. Dvojnásobný olympijský vítěz a šestinásobný vítěz prestižní americké NBA. Po ukončení své profesionální hráčské kariéry se vrhnul na dráhu soukromého podnikatele a i na tomto postu se mu velice daří. Již během aktivních let založil pod patronátem Nike sportovní značku AIR JORDAN, která i v dnešní době nabírá na popularitě a učinila tak z Jordana nejvýdělečnějšího sportovního důchodce na planetě.

jordan-01

Zdroj: Wikimedia

Kromě sportovního oblečení nenechal Michael bez povšimnutí též gastronomický sektor. V Chicagu, Connecticutu a v New Yorku můžete mimo návštěvy klasických turistických lákadel zavítat do Jordanovy restaurace – Michael Jordan’s Steakhousu – a obohatit se tak i perfektním degustačním zážitkem.

jordan-02

Zdroj: Wikimedia

A co Češi? Mají si kde hrát?

Určitě mají. Sázka na bet365 na jedno jediné jméno sportovce či sportovkyně, kterému se po pověšení profesionálního sportovního trikotu nejvíce v podnikání daří, je zřejmě naprosto zbytečná. Jelikož i v Česku je doslova záplava úspěšných podnikatelských sportovců. Takový desetibojař Robert Změlík ví, jak na přeplněném trhu zaujmout.

Olympijský zlatý medailista z Barcelony z roku 1992 prorazil se zdravými doplňky stravy vycházející z osvědčených poznatků klasické čínské a tibetské medicíny. Díky vlastním zdravotním problémům se začal více zajímat o své zdraví, tělo a přírodní léčiva. Svou nezávislou společnost Starlife vytvořil po šestileté zkušenosti ve firmě Neways a uspokojení v ní najdou zejména zákazníci toužící právě po přípravcích na přírodní bázi.

Šikovní desetibojaři

Kromě Roberta Změlíka se dokázal uchytit také další zlatý olympijský atlet, mladší kolega Roman Šebrle. Už to bude nějaký pátek, co jej můžeme pravidelně vídat na televizních obrazovkách jedné nejmenované české soukromé TV stanici. Nicméně desetibojařovy schopnosti sahají mnohem dále. V Praze rozjel po sobě pojmenované sportovní centrum s golfovým trenažérem a tenisovými kurty. Na své si přijdou i milovníci či milovnice wellness, jež má v centru také své místo. Navíc se pokouší šířit dále mezi mladé a nadané sportovce své zkušenosti, proto se nedávno začlenil i do projektů na rozvoj a popularizaci sportu mezi žáky a studenty v rámci hodin tělesné výchovy.

obrazek-03

Zdroj: Wikimedia

Kokosy na sněhu

To známý český alpský lyžař Ondřej Bank především dbá na bezpečnost při provozování nebezpečného sjezdového lyžování. Soustředí se především na speciální kokosy – helmy pro nadšené lyžaře a lyžařky. Netradiční design, pestrost a nápaditost, to vše nabízí stále aktivní Bank v produktech své firmy Vagus. Kromě lyžařských helem má v merku i sjezdařské brýle, čepice, šátky a další doplňky. Sám Bank osobně je jejich designérem, takže o originalitu skutečně není nouze.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru