Tisková zpráva: Prodejci elektra vyprodávají skladové zásoby

Prodejci elektra vyprodávají skladové zásoby

Prodejci elektra vyklízejí sklady. Výprodeji uvolní až 40 procent skladových prostor.

Většina výrobců černého elektra uvádí novinky na jaře. Prodejci elektra kvůli tomu musí uvolnit sklady, aby měli místo pro naskladnění nových modelových řad. „Jedná se především o segment televizí, které prodejcům elektra generují nejvýznamnější část tržeb. Každé jaro dochází ke kompletní výměně modelových řad, proto je třeba jim uvolnit místo. Nové zboží začneme navážet koncem dubna a díky výprodejům uvolníme 30-40 procent našich celkových skladových ploch,“ objasňuje tiskový mluvčí Euronics Bohuslav Komín. Jedna z nejsilnějších prodejních sezón černého elektra čeká obchodníky v květnu, kdy začíná Mistrovství světa v ledním hokeji 2013.

Kdo nestihl využít povánočních slev, má další šanci na koupi cenově zvýhodněného zboží nyní. Jen v síti Euronics budou slevy sahat až k 50 procentům. „Výprodeje v síti Euronics jsme naplánovaly na polovinu dubna.

Oficiálně začnou v pondělí 15. a skončí následující pondělí 22. dubna, ale v prodejnách, které mají i víkendový provoz, mohli zákazníci slevy využít už od soboty 13. dubna,“ uvádí Bohuslav Komín a hned dodává: „Letošní výprodejová nabídka je atraktivní. Hitem bude LED televizor Samsung se smart technologií, který bude stát po zlevnění 10 487 korun, ale zlevněny budou i další přístroje napříč celým sortimentem.

Jen během prvních tří dnů by se tržby mohly vyšplhat až k 60 milionům.“ Český zákazník na slevy slyší stále více.

Prodejci musí nabídnout zajímavé zboží, lákavé ceny a ideálně ještě nějaký dárek nebo službu navíc. Někteří nabízejí odvoz zdarma, Euronics zákazníkům v průběhu výprodejů nabízí navíc bezúročnou půjčku se splatností do devíti měsíců. Mírně se liší i zájem o produkty, který nejvíce ovlivňuje vývoj moderních technologií. V roce 2011 se v síti Euronics nejvíce prodávaly televize a notebooky, v roce 2012 zákazníci poprvé začali více kupovat smart TV, notebooky se ještě držely na špici výprodejů. Loňský rok byl však zlomový v zájmu o chytré telefony a tablety, proto se letos rozšířila skupina zboží, o které bude největší zájem, právě o tyto dva typy produktů a navíc také fotoaparáty. Naopak obliba notebooků klesla.

Kontakt:

Kontakt: PR EURONICS

MC CONSULTANT s.r.o.

Jana Holoubková

tel. 728 670 959

e-mail: jana@mc-consultant.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografii, která je k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese https://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=protext&name=1&lang=none&service%5B%5D=1&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5 B%5D=5&service%5B%5D=6 a na webu Protextu https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru