Prodejce BMW chtěl údajně spolupracovat s YouTubery. Ale místo toho se ztrapnil

Se společností Invelt, jedním z nejstarších partnerů BMW v České republice, je vázána nedávná sociálně mediální kauza. Ta nedělá dobré jméno ani samotnému prodejci Invelt, ani automobilce BMW.

Prodejce Invelt chtěl údajně spolupracovat s YouTubery. Nicméně kvůli nesmyslným podmínkám internetové hvězdy nabídku odmítly, dokonce některé z nich natočily videa a zveřejnily skandální e-mailovou komunikaci s Jiřím H., marketingovým manažerem Inveltu.

V červenci marketingový manažer Jiří H. údajně poslal YouTuberům e-mail, ve kterém uvedl řadu nestandardních podmínek. Například by museli natočit jednu negativní recenzi na konkurenční značku (Škoda, Audi či Volkswagen), platit za povinné ručení a havarijní pojištění či odradit diváky od koupi jiné značky.

15585206_532996903576684_3380817145741698907_o

Červencový e-mail s nabídnou spolupráce na speciální kampani pro BMW od marketingového manažera Inveltu, Zdroj: Facebook

K údajné e-mailové korespondenci se nyní vyjádřili hned dva oslovení YouTubeři (TVTwixx a Freescot). Ti ve svých videích shodili nabídku Inveltu a zaútočili na YouTuberku Carrie Kirsten, která nabídku partnera BMW přijala.

Podmínky Inveltu údajně přijala YouTuberka Carrie Kirsten. Ta neustála kritiku a negativní reakce, zhroutila se a byla převezena do nemocnice.

Kdežto YouTuber TVTwiss spolupráci s Inveltem odmítl.

Stejně tak i YouTuber Freescoot.

K události se vyjádřila automobilka Škoda Auto, která svým oficiálním profilem v diskuzi pod příspěvkem YouTubera Freescoota napsala: „Ahoj, díky za tvůj přístup. Jestli chceš, napiš nám, a my ti půjčíme KODIAQ na víkend. Žádné podmínky, žádné negativní recenze. :) Ale doporučujeme vyjet za město, aby sis to pořádně užil.“

Dokonce unikl e-mail, ve kterém marketingový manažer Jiří H. údajně vyhrožuje YouTuberům, že ví, kde bydlí a že má kontakty ve vysoké sféře podnikatelů a mafii. Nicméně tento e-mail nebyl odeslán z pracovního e-mailu manažera, a tak není jisté, zda je skutečně od Jiřího H.

15591410_10208092411523784_2360834515190196760_o

„Přátelská“ rada od Jiřího H., Zdroj: Facebook

Ke kauci se na svém profilu na Facebooku vyjádřil také Invelt, který se od e-mailové komunikace distancoval.

invelt

Příspěvek na facebookovém profilu Inveltu, Zdroj: Facebook

Celou kauci sledujeme a budeme vás informovat o dalších novinkách.

Štítky: , ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru