Dnes vyšlo 15 článků

Prodal svá selfie jako NFT. Nyní je z něj milionář

Prodal svá selfie jako NFT. Nyní je z něj milionář

Pohádkový výdělek, tzv. přes noc se povedl jednomu mladíkovi z Indonésie. Na platformě prodávající NFT utržil více jak milion dolarů.

Jeho jméno je Sultan Al Ghozali a je studentem počítačových věd. Je mu pouhým 22 let a už v tomto věku dokázal vydělat více, jak většina lidí za celý život. Mladík chtěl vytvořit časosběrné video, které zachytí jeho vizuální proměnu během jeho studií. Pravidelně se fotografoval ze stejného úhlu a ve stejné poloze, když seděla před počítačem. Fotografoval se na přední kameru mobilního telefonu. Dozvěděl se o NFT, což jsou nezaměnitelné tokeny, které zaručují kupci jejich originalitu a jen těžko se dají zfalšovat. Na konci minulého roku, v prosinci, se rozhodl jít s kůží na trh a všechny své fotografie vystavil k prodeji. Jednalo se o platformu Opensea. Jakmile si jeho foto portréty zakoupil světoznámý kuchař, mladík věděl, že se jedná o jeho životní příležitost.

Mladík vystavil první fotografii za 3 dolary. Nicméně jejich aktuální cena je téměř 17 tisíc korun. Za jednu noc prodejen svých fotografií vydělala neuvěřitelných 21,5 milionu korun.

Ve fotografování svých portrétů se prý chystá pokračovat. Za svůj úspěch se ale před rodiči stydí a zatím se jim nepochlubil. Vydělané peníze se chystá investovat do svého vlastního animačního studia.

Zdroj, foto: Indonesian student’s selfies rake in US$1 million in NFT sales | South China Morning Post (scmp.com)

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru