Proč Word vytváří skryté kopie otevřených souborů?

Proč Word vytváří skryté kopie otevřených souborů?

Je dost pravděpodobné, že jste si toho již také někdy všimli. Microsoft Word si vždycky vytváří druhou kopii veškerých dokumentů, které máte otevřené. Ale proč to dělá? Pojďme si to rozebrat.

V čem je problém?

No problém není prakticky asi v ničem. Ale čistě ze zvědavosti vás to může zajímat. Proč si Word vytváří skryté kopie souboru, který používáte? A proč v názvu takového vytvořeného souboru první dvě písmenka vždy nahradí znaky “~$”?

priklad-word-docasny-soubor

Odpověď na zapeklitou otázku

Soubor, který máte možnost vidět, je, jak jistě chápete, dočasný. Slouží k několika účelům. Jak uvádí sám Microsoft, ukládají se do něj dočasné informace, aby bylo možné uvolnit paměť pro jiné soubory. Stejně tak je účinný v oblasti bezpečnosti dat, zabraňuje jejich ztrátě. Word si sám určuje, co potřebuje ukládat. Pokud ho vypnete standardním způsobem, vypne si nejdříve svůj dočasný soubor, smaže jej a až poté se úplně ukončí.

Rychlost

Dočasné soubory by měly pomoci rychlosti vaší práce. Pokud se váš systém potýká s nedostatkem paměti, Word si nepoužívané funkce z paměti vezme a přesune je na disk v podobě dočasného souboru.

Obnova

Může se stát cokoliv a vy můžete přijít o svoji práci. Když se ale vytváří dočasné soubory, jsou vaše informace zálohovány, takže se k nim bez problému můžete vrátit a obnovit je.

Vlastník souboru

I když si otevřete již uložený soubor a nic s ním neděláte, vytváří si Word dočasný soubor s příponou doc. Jméno tohoto soubor začíná znakem tilda (~), který je následován znakem dolaru ($) a zbytkem původního názvu. Uvnitř je pak ukryté přihlašovací jméno osoby, která soubor otevřela.

Pokud vás problematika zajímá detailněji, najdete odpovědi přímo na podpoře Microsoftu. Tam se zmiňují i o jiných dočasných souborech, než těch s příponou doc, které běžně vidíme.

A ještě jeden detail. Není to jen záležitostí Wordu.

zapisky

Zdroj: How To Geek

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru