Proč vás Facebook zdraví?

Facebook v poslední době začal své uživatele zdravit. Přijdete si takhle na Facebook a hned na hlavní stránce vidíte „Dobré ráno“ nebo „Dobrý večer“. Děje se to ve webové i mobilní verzi, a pokud se vám už poštěstilo to zažít, zřejmě jste byli buď pobaveni, nebo vyděšeni, co to zase je. Takže co tím Facebook vlastně sleduje?

good_afternoon

Zdraví vás ráno, odpoledne a večer. Místo toho, aby to osobně dělali vaši přátelé a rodina. A proč to dělá? Prý testuje nové způsoby, jak komunikovat s lidmi. Zkouší různé pozdravy a na základě zpětné vazby je bude měnit.

„Tyto zprávy jsou určeny k tomu, aby uživatelé Facebooku věděli, že je vítáme a že nám na nich záleží,“ popsal mluvčí Facebooku.

Přestože má sloužit k tomu, abyste se spojili se svými kamarády a známými, sám se snaží být vaším kamarádem a ukazovat lidskou tvář. Vybavujete si roztomilého dinosaura, který vás provází nastavením soukromí na Facebooku? To je jeden z kroků, jak se Facebook snaží být přátelštější. A teď přišel další. Když přijdete do místnosti, taky obvykle pozdravíte.

good_evening

Možná je za tím ještě jiný důvod. Facebook se musí snažit, aby si udržel uživatele, protože podle zprávy Wall Street Journal lidé v současné době zveřejňují podstatně méně obsahu než před rokem. Místo toho, aby přidávali fotky a aktualizovali si status, se jen přihlásí na Facebook a prohlíží si na hlavní stránce, co je kde nového. Nepřidávají vlastní obsah a to brání Facebooku v růstu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru