Dnes vyšlo 15 článků

Proč vám tři absolventi MIT chtějí posílat prázdné krabice?

Proč vám tři absolventi MIT chtějí posílat prázdné krabice?

Dá se z posílání prázdných krabic udělat byznys? Tři muži z nového startupu Sold si to evidentně myslí. Jejich nápad je ale sofistikovanější, než se zdá. Jak Sold funguje?

Jedná se o duševní dítě tří absolventů mediálních studií na MIT – Matta Blackshawa, Tonyho DeVincenziho a Davida Lakatose. Tito tři pánové přišli na to, že krabice není tak triviální věcí, jak by se mohlo zdát. Zjistili, že nákupy online jsou dnes jednoduchou záležitostí jediného kliknutí – ale u prodeje online tomu tak rozhodně není.

Jak aplikace Sold funguje? Vcelku jednoduše. Zkrátka do ní nahrajete fotku předmětu, který chcete prodat, a přidáte k němu krátký popis. Sold pak použije řadu algoritmů i obyčejných lidských posudků k tomu, aby zjistil, kolik za věc můžete reálně dostat. Pokud s navrhovanou cenou souhlasíte, je fotka předmětu i popisek rozeslán na servery, kde je velká šance na její prodej – ať už to je eBay, Aukro nebo některé menší a specifičtěji zaměřené prodejní weby.

Když se vaše věc prodá, Sold vám pošle prázdnou krabici. Vy věc zabalíte, odnesete na poštu – a hotovo.

Věc má ovšem i své mouchy – Sold tlačí uživatele, kteří prodávají své první předměty, aby se zaměřili na kategorie, které v prodeji slaví největší úspěch – elektroniku, sluneční brýle, kabelky. Také dodává zatím pouze menší rozměry krabic pro odeslání prodaných předmětů.

Sold je možná jedním z těch geniálních nápadů poslední doby. Možná ale není. Jaký je váš názor? Má tento startup reálné využití?

Zdroj: https://www.wired.com/business/2013/05/one-click-selling/

Zdroj obrázku: https://www.wired.com/business/2013/05/one-click-selling/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru