Twitter se stává mrtvým hřbitovem. Proč na něj už nikdo nechodí?

Sociální síť Twitter je všeobecně známá zejména pro své 144 znaků dlouhé zprávy. Lidé zde sdílejí své názory a veřejně diskutují. Bohužel se zde lidé v zápalu diskuzí velmi často uráží. A nejen zde. 

Twitter byl ještě před nějakou dobou obrovským hitem. Oblíbený byl zejména díky krátkým příspěvkům na různá témata, přítomnost známých osobností , které se zde dělily o své názory a postoje i možnosti sdílení různých multimediálních obsahů. Dokonce se zde zachraňují ohrožená zvířata, přehrávají se zde videa atd.   Poslední dobou je ale jaksi prázdný. Z jakého důvodu?

Diskuze na Twitteru poslední dobou utichly a zůstali zde víceméně hlavně uživatelé, kteří jsou nuceni být zde kvůli svému povolání. Žurnalisté zde sdílí své články, marketingoví specialisté, daňoví poradci, ekonomové a další své názory atd. Občas mezi skupinkami těchto lidí vypukne vášnivá debata, kde bojují o prosazení svých názorů, ale velmi často jejich diskuze nikdo jiný nesleduje.

t15-700x466

Proč ale komunikace na Twitteru ustupuje? Pravděpodobně už uživatele přestal bavit. Žádná jiná sociální síť totiž nenabízí stejnou formu krátkých příspěvků. Zásadním problémem Twitteru může být i jeho zneužívání. Tento problém se ale bohužel téměř nedá řešit. Neexistuje totiž žádný kód ani update, který by byl schopen tento problém odstranit. Stačí, aby uživatelé pouze našli společný hashtag a žhavé diskuze, kde se vzájemně urážejí a šikanují mohou pokračovat.

Twitter statistiky

Na Twitteru je ale dle serveru expandedramblings.com stále cca 1 bilion registrovaných uživatelů, z toho 100 milionů denně aktivních.

Místo řešení problému se řeší marketing a inzerce

Twitter si pravděpodobně vůbec neuvědomuje, jaké následky pro něj problém nekontrolovaného urážení a prosazování názorů ne příliš mírnou cestou může mít. Místo toho sociální sítě řeší marketing a inzerci, protože to je přece hlavní přísun financí. Následky ale mohou být fatální a pokud s tímto Twitter nic neudělá, kdo ví, jak dlouho ještě bude existovat.

Zdroj/foto: medium, staritup, flickr

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru