Proč telefony padají displejem dolů a pak se rozbijí?

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, proč se rozbije displej vašeho iPhonu, když vám spadne na zem, konečně existuje vědecké vysvětlení. Společnost Motorola najala výzkumníka Roberta Matthewse, aby prostudoval tento jev.

Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč když vám spadne telefon, padá displejem dolů a displej se tak rozbije? Robert Matthewse, kterého si najala společnost Motorola, údajně vědecky vysvětlil, proč nám naše telefony padají z rukou právě tímto způsobem.

Co Matthews zjistil?

Dle průzkumů Matthewse máme tendenci své telefony držet volně a pod jejich těžištěm. Tím vytváříme ideální podmínky k tomu, aby telefon spadl přímo displejem na zem. Při takovémto držení telefonu totiž vytváříme ideální trajektorii pádu, který se nám zrovna nehodí.

Názorně je tato skutečnost předvedena v následujícím videu, zhruba po první minutě.

Pokud tedy držíte telefon podobným způsobem, snažte se tento zlozvyk odnaučit. Nejlepší způsob, jak se vyhnout rozbitému displeju totiž bohužel je, být opatrní a investovat případně do obalu, který váš telefon alespoň trochu ochrání.

Zdroj: dailydot

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru