Dnes vyšlo 15 článků

Proč se nevyplatí na novém MacBooku používat Google Chrome

Máte nový ultra tenký MacBook a milujete Google Chrome? Jedné z těchto dvou lásek se budete muset vzdát. Chrome totiž nežere jen moc RAM, ale i baterky. Na MacBooku je to docela vážný problém, zkracuje jeho výdrž o 23 %.

Neformální varování, že majitelé nového MacBooku by neměli používat Chrome (nebo že milovníci Chrome by si neměli pořizovat nový MacBook), vydalo The Verge. A není to výmysl, testy potvrdily, že výdrž se skutečně snížila o tři hodiny jen vlivem jiného prohlížeče.

Chrome oproti Safari ubere 3h baterie

To je dost velký rozdíl. Když surfujete v Safari, vydrží MacBook podle testu The Verge 13 hodin a 18 minut, zatímco s Chromem je to pouze 9 hodin a 45 minut. Zastánci Chromu budou muset sáhnout po nabíječce mnohem dříve než neohrožení uživatelé Safari.

Spekuluje se, zda v tom nemá prsty Apple. Ve svém OS mohl zařídit, aby se při používání konkurenčního prohlížeče MacBook vybíjel ry chleji.

chrome_on_mac

S Chromem jsou na Macu obecně problémy

Není to jen problém letošního tenkého modelu

Ale objevily se názory, že je to normální. Chrome prý vybíjí baterii rychleji i v dřívějších modelech. Koneckonců devět hodin výdrže je pořád pěkných, ale když víte, že to jsou jen ¾  toho, co můžete získat, raději přejdete na Safari.

Fotka: Image Catalog

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru