Dnes vyšlo 15 článků

Proč se drahé Apple Watch prodávají více než hodinky s Androidem

Je to asi týden a půl, co médii proletěla zpráva, že se Apple Watch za jeden den prodalo více než hodinek s Androidem za celý rok. Zdá se to neskutečné, protože při představení hodinek od Applu se všichni děsili nad jejich vysokou cenou.

Pokud jste ta šokující čísla nezaznamenali, pojďme si je připomenout. Představte si, že v loňském roce se prodalo přes 720 000 hodinek s operačním systémem Android. To je jako kdyby si je koupili všichni obyvatelé Brna a Ostravy. Jenže Applu se povedlo něco daleko neuvěřitelnějšího. Jejich Apple Watch se prodalo více než 957 000 za jediný den! Jak jen je to možné?

apple_watch

Samozřejmě je to z toho důvodu, že je to prostě Apple. Jeho hodinky mají daleko vyšší prestiž než pokusy s operačním systémem Android. Všichni víme, že mají propracovanější design, pravděpodobně stabilnější software nebo lepší aplikace. Zkusme teď ale pominout tyto na první pohled zjevné aspekty a podívat se na to, co dalšího Apple Watch nahrálo do karet.

Dlouhodobý marketing

Hlásilo se, že Apple prodal téměř milion hodinek za jeden jediný den. Nikdo už ale nezmínil, že jsou za tím dlouhé měsíce přípravy. Apple své hodinky představil loni v září a okamžitě na ně zaměřoval svůj marketing. Po dobu šesti měsíců nám pořád říkal, že to bude něco velkolepého. S trochou nadsázky by se tedy dalo říci, že Apple své hodinky prodával už půl roku.

watch

Samozřejmě, že prodej v tomhle tempu nemůže dlouho pokračovat. Obrovské prodeje během prvního dne jsou skutečně prací marketingu. Způsobili je lidé, kteří Apple Watch ani nikdy neviděli, ale byli přesvědčeni, že je potřebují. Což nás ostatně přivádí k ještě chytřejšímu marketingovému tahu…

Aplikace na iPhone

Aktualizace iOS 8.2, která vyšla na začátku března, obsahovala aplikaci Apple Watch. Aplikace byla automaticky nainstalována na každý telefon, na kterém jste si stáhli aktualizaci. A když máte aplikaci, jste zase o krok blíž tomu, abyste si hodinky šli koupit.

Spousta lidí totiž nemá o chytrých hodinkách a jejich fungování ponětí. Kolik lidí, kteří se nezajímají o technologie, ví, co všechno chytré hodinky dokážou? A kolik z nich už nějaké z nich mělo na ruce nebo je aspoň viděli na vlastní oči někde jinde než v obchodě? A toho si je vědom i Apple.

apple_w

Miliony uživatelů iPhone minulý měsíc objevily aplikaci hodinek. Nelze ji odinstalovat, ale když nemáte hodinky, je vám k ničemu. A tak se každý den koukáte, jak tam ta aplikace na vás čeká. Čekala až do 10. dubna, kdy si mnoho lidí koupilo ten vytoužený kousek hardwaru.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru