Proč podnikat v zahraničí?

Máte v plánu začít podnikat? Pokud ano, nemusíte se nutně zaměřovat jenom na Českou republiku, jelikož podnikat není problém ani v zahraničí. Dokonce to má i své výhody. Jaké konkrétně? Podívejte se s námi na několik hlavních.

Daně v hlavní roli

Celá řada podnikatelů nechce v České republice podnikat třeba proto, že jim zde vadí celkem vysoké daňové zatížení. Řešení takového problém však existuje. Přečtěte si o offshore společnostech na Kypru a zjistěte, jaké právě ony mají konkrétní výhody. Pokud se dotkneme právě daňového zatížení, tak je zde druhá nejnižší daň v Evropě. Jenom 12,5 procent. Tím ale výhody nekončí. Stejně tak může potěšit i:

  • Větší výběr nákladových položek
  • Nízké náklady na založení
  • Podepsané smlouvy o zamezení dvojího zdanění
singapore-431421_1280

I v zahraničí může jít podnikání po másle. Zdroj: Pixabay

Jazyk lze zvládnout snadno

Pro mnoho lidí může být tím hlavním problémem především jazyková bariéra. Pokud si myslíte, že i pro vás, rozhodně hoďte starosti zas hlavu. Jazyk se lze naučit celkem snadno, a to třeba i díky celé řadě velmi dobrých jazykových škol. Ty mohou nabízet kurzy angličtiny pro firmy i jednotlivce, stejně jako nabídnou i kurzy jiných jazyků. Potom už stačí jenom intenzivní výuka a máte jistotu toho, že podnikání v zahraničí zvládnete bez jakýchkoliv problémů.

Potěší také větší trh

Pokud se podíváme na možnosti České republiky, není to z hlediska počtu obyvatel a její kupní síly úplně růžové. I to je důvod, proč uvažovat právě o zahraničí. A to třeba jenom o sousedním Německu, kde jsou možnosti mnohem větší – s ohledem na počet potenciálních zákazníků. Nezapomeňme ale ani na možnost online podnikání. Pokud zvolíte cílení na anglicky mluvící populaci, je to nejenom Anglie, ale třeba celé Spojené státy. Takový trh už je doslova obrovský a je více než jasné, že více možných zákazníků znamená i výrazně větší možný zisk. I nato je dobré pamatovat.

Komentáře

Nahoru