Dnes vyšlo 1 článků

Proč není využit potenciál domény sex.com?

Proč není využit potenciál domény sex.com?

Na blogu facingtheabsurd.com vyšel zajímavá článek, který pojednává o nemonetizaci extra domény sex.com. Doména nikdy nebyla parkována a spíše odkazuje na informační weby.

Doména je nyní v aukci a může novému kupujícímu přinést až 1 milion dolarů ročně… což představuje něco okolo 80-100 tisíc dolarů měsíčně. V přepočtu asi 20 milionů korun.

Blogger se ale podivuje nad tím proč doména nebyla nikdy monetizována a doménu přesměrovává jen na informační zdroje a ztrácí tak mnoho desítek tisíc dolarů měsíčně.

Potencionál této domény je obrovský. Nový kupec jej může monetizovat přes affiliate, CPA, nebo také přímým prodejem inzerentům.  V type-in přístupech to může dělat až 1-2 miliony dolarů ročně. Což je jen na type-in obrovská částka.

Na konci článku se zaobírá tím kdo doménu koupí. Podle něj to domainer určitě nebude. Bude to spíše konečný zákazník – jako třeba firma.

Osobně mám pocit, že na doméně se mohlo ještě před prodejem dalo vydělat dost peněz. Prodejce nevyužil potencionál domény a připravil se tak o několik milionů dolarů.

S internetem začínal před několika lety jako tvůrce webů. Dnes se živí internetovým marketingem. Podniká na vlastní pěst – práce na volné noze. V 17 letech vlastní několik internetových obchodů a občas přijme nějakou zakázku na výrobu minisite.

Komentáře

Nahoru