Proč musí zaměstnanci Facebooku přejít z iPhonu na Android?

Facebook údajně po části svých zaměstnanců vyžaduje, aby přešli z iPhonu na telefony s Androidem. Co je k tomu vede? Stojí snad Mark Zuckerberg ve věčném boji na straně Androidu?

Tento týden dochází ve Facebooku k velkým změnám. Část zaměstnanců aspoň dočasně odloží svého iPhona a budou se muset sžít s nějakým Android telefonem. Ředitel výroby Chris Cox věří, že tenhle krok jeho zaměstnancům pomůže lépe pochopit, jak vidí Facebook uživatelé v rozvojových zemích.

„Zaměstnanci Facebooku si musí vyzkoušet Facebook očima, jak ho v dnešní době vidí většina uživatelů,“ vysvětlil Cox.

iPhone je hodně populární na západě (Velká Británie a USA) a v Japonsku, ale 82,8 % chytrých telefonů zaujímá Android. V rozvojových zemích si může iPhone dovolit málokdo, a protože se Facebook snaží v poslední době bodovat právě tam (např. v Indii), musí se zaměstnanci přizpůsobit.

facebook-on-iphone

Hodně vývojářů mobilních aplikací a webů se zaměřuje především na iPhone. Když představují nové funkce, testují je nejdřív na iPhonu. Facebook na to jde jinak.

Život v rozvojové zemi na vlastní kůži

Výměna mobilů přišla nedlouho poté, co ve Facebooku spustili program „2G Tuesdays“ (úterky ve 2G), v rámci nějž si zaměstnanci zkouší, jaké to je mít pouze 2G připojení k internetu. Mnoho lidí v rozvojových zemích prostě nezná luxus 3G nebo dokonce LTE připojení, a tak si nemohou vychutnávat multimediální obsah.

Kolik zaměstnanců Facebooku se svého iPhonu dokáže skutečně vzdát, je však další otázkou.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru