Dnes vyšlo 15 článků

Proč mě nikdo nemá rád ? (Ilona Csáková)

Proč mě nikdo nemá rád ? (Ilona Csáková)

Před pár dny jsem napsal článek Neboj, klídek na těchto webech ti poradí co dělat, když tě na netu (sociálních sítích) šikanují, nadávají, zesměšňují a paradoxně v posledních několika dnech se pod mými příspěvky na diskuzních forech a statusech na sociálních sítí, množí různé invektivy, nadávky, urážky, zesměšňování, mnohdy hraničící s kyberšikanou.

Ignorace

Když vám bude někdo psát sprosťárny, nejlepší je asi dělat že to nevidíte, protože čím víc to budete mazat, tak tím víc to bude dotyčného bavit vám to psát. Když mu zablokujete přístup není technický problém změnit si IP adresu a vytvořit si nový uživatelský účet a opět vám škodit.

U komentování sprosťáren je někdy problém rozhodnout zda nešlápnete bosou nohou na mořského ježka.  Rozhodně nepište stejným tónem jako dotyčný, jen ho vybudíte k další agresi vůči vaší osobě.

Snažte se nad věc povznést a být maximálně tolerantní a asertivní (asertivní a agresivní jsou protiklady – antonyma)

Schvalování komentářů a diskusních příspěvků na forech

Schvalování komentářů, je řešení spíš na půl sice sprosťárny nebudete zveřejňovat, jenže slušné lidi odradíte diskutovat. Lidé nemají rádi složitosti. Když vám přijde 100 sprosťáren tak na slušné komentáře už nemáte morální a někdy i fyzickou sílu kliknout na Schvaluji nebo I Agree, pokud máte anglické uživatelské rozhraní.

3. Newtonův zákon: Akce a reakce

“Zalez ty de*****, píšeš úplný ho****”

NE: Ty imbe*****. ty píšeš stejný sra*****
ANO: Omlouvám se, že jsem nepracoval s více zdroji, abych je vzájemně porovnal a měl více podkladů pro vytvoření svého názoru z různých úhlů pohledu.

 “Najdu si tě a zabiju tě ty krip***”

Ne: Naštěstí bydlím daleko, deb****

ANO: Raději nepište nic, výhrůžky si schovávejte a v případě stupňování požádejte o radu či přímo pomoc Policii České republiky, protože to už hraničí s trestným činem Nebezpečné vyhrožování.

40/2009 Sb. trestní zákoník (stav ke dni 25.8.2013)
§ 353
Nebezpečné vyhrožování
(1) Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.
….  (zkráceno)

Za “neinteligentní” komentáře můžete být dokonce propuštěny z vašeho teplého pracovního fleku

Mnozí zaměstnavatelé již zjistili, že člověk je na netu jiný než na pracovišti a před zaměstnáním si jeho jméno vygooglují, aby jej lépe poznali, když je uvolněný a nepřetvařuje se při pohovoru, aby byl zaměstnán.

Když se ucházíte o práci, a personalista zadá vaše jméno do Google, a najde na vás jen negativa, začne vám být horko, zpotíte se a pokud má personalista znalosti z psychologie, dojde mu že jste muž či žena dvou tváří a dostat firemní jmenovku s funkcí se může zkomplikovat !

Naopak, když začnou vašemu šéfovu chodit na email anonymy se screeny co jste napsali “rádoby vtipného”, může se začít pod vámi kývat židle.

Web není anonymní !

Pokud si méně inteligentní jedinci myslí, že je za to co píšou na netu Policie nenajde, mají smůlu. Jsou metody jak odhalovat kyberzločiny ! Dokonce vzniká speciální centrum s názvem  CSIRT na odhalování internetových zločinců !

Jak je možné odhalit vaši skutečnou identitu zapsané v Občanském průkaze, popíši za pár dní v samostatném článku(tato věta pak bude upravena a vložen do ní odkaz)

Přečtěte si článek, jak vás policie vyhmátne, když budete dělat na informační superdálnici bordel v článku Na internetu mě Policie České republiky nenajde. OMYL !


Na závěr dám klip s Ilonou na píseň v titulku (zda umí plavat nevím 😥 )

Komentáře

Nahoru