Dnes vyšlo 15 článků

Proč mají všichni na profilovce žirafu?

Proč mají všichni na profilovce žirafu?

Také nechápete, co se to děje? Co je to za nový hit Facebooku? Připadáte si, že nejste v obraze a vůbec nevíte, o co jde? Bojíte se, že vám uniklo něco důležitého? Nebo už víte, „vo co gou“ a potřebujete poradit s odpovědí na otázku? A nebo jste již došli do posledního stádia, kdy vám nezbývá nic jiného, než vygooglit nějaký pěkný žirafí obrázek?

Během dnešního dne se na Facebooku začaly množit žirafy v profilových obrázcích. A není to jen u nás v Česku, je to problém mezinárodní. Z fotek vašich přátel se na vás najednou smějí žirafí zadky, žirafí čumáky nebo rovnou žirafí porno. Každopádně prostě žirafy.

Pokud nechápete proč, zřejmě se vám ještě nepodařilo narazit na žádný příspěvek, který by to vysvětloval. Když si jeden takový přečtete, jistě vám hned bude všechno připadat jasnější. Tedy je tu ještě jedna alternativní metoda. Můžete se spokojit s vysvětlením, že je třeba nějaký mezinárodní den žiraf. Ale věřte, že tím to opravdu není.

„Musela jsem si změnit profilovku, protože jsem neuhodla hádanku. Tři dny musí být jako profilovka žirafa. Zkus to taky: Řešení mi pošli pouze ve zprávě, nepsat do komentů, uhodneš, můžeš si nechat svoji profilovku. Neuhodneš, najdi si žirafu a 3 dny ji musíš mít, pokud jsi férový hráč. Teď hádanka… Jsou 3 ráno a nečekaně za dveřmi stojí tvoji rodiče, chtějí s tebou posnídat. Ty máš marmeládu, med, víno, chléb a sýr. Co otevřeš jako první??? … Ještě jednou nepsat veřejně, jen mně. Pokud uhádnete, do komentů pod status napíšu vaše jméno, pokud ne bohužel změna profilovky.“

Správná odpověď

Ano, jde tady tedy o hádanku. Jakou odpověď byste volili vy? Vězte, že tipy se různí. Někdo by jim nabídl sýr, protože ten se rychle kazí, někdo jiný by zase k snídani zvolil víno. Občas se najde i pár chytřejších, kteří by přece jenom jako první otevřeli dveře, protože rodiče přece stojí za dveřmi. Ovšem ani tito rádoby chytří to tentokrát nevymysleli. Většina z nás by totiž ve tři ráno musela úplně nejdříve otevřít oči. I když našli se i takoví, kteří si svou pravdu hodlají uhájit, a tak tvrdí, že ve tři ráno přece ještě nespí. Pokud však hledáte správnou odpověď, jsou to jednoznačně oči.

Klikněte sem a podívejte se na nejlepší obrázky žiraf!

Jestli je už pozdě, zkuste třeba využít tuto galerii, kde najdete žirafy a žirafátka zachycené během oběda, osvěžení či procházky, nebo originální žirafy z We heart it. Koneckonců třeba i na Flickru můžete objevit opravdu originální kousky. Například s takovou fotkou žirafího oka splníte podmínku, a přesto zůstanete originální.

zirafy

Kde se vzala hádanka o žirafách?

Jinak celá hádanka není o žirafách není záležitostí jenom ČR, jak informuje CNN, už se jí podařilo obletět celý svět. Pro anglicky mluvící přikládáme také onen původní originál:

3:00 am, the doorbell rings and you wake up. Unexpected visitors. It’s your parents and they are there for breakfast. You have strawberry jam, honey, wine, bread and cheese. What is the first thing you open?

A jak uvádí jeden uživatel na Facebooku:

“Truth be told … upon realizing it was your parents you’d probably open the wine first.” (Popravdě řečeno, pokud jste zjistili, že venku před prahem stojí rodiče, asi prvně načnete tu flašku….)

Co si myslíte o tom, že byla vybrána zrovna žirafa? 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru