Proč mají iPhony vzadu ty bílé proužky

Jsou tam už od dob iPhonu 5. Ale co tam dělají? Přece musí mít nějaký důvod. Nebo jsou jen na ozdobu? Ne, to opravdu ne. Většina aspektů u Apple zařízení má nějaký účel a bílé pásky na zadní straně nejsou výjimkou.

Když Apple loni v září představil nové iPhone 6 a 6 plus, některé rozdíly oproti předchozímu modelu byly jasné na první pohled. Měly větší obrazovku, byly tenčí a lehčí. Ale je tu ještě jeden podstatný rozdíl. Zadní strana iPhonů byla vyrobena skoro celá z hliníku, s výjimkou tenkých proužků plastu v horní a spodní části zařízení.

Tyto proužky jsou na zlatém a „rose gold“ iPhonu bílé, na šedém a stříbrném jsou šedé. Lidé už mnoho let debatují, k čemu jsou určené. Na Quora doonce existuje vlákno otázek a odpovědí s dotazem, zda Steve Jobs vůbec někdy chtěl, aby tam proužky byly. (Odpověď: nikdo neví.)

apple-lines

Je to kvůli signálu?

Apple se k tomu nikdy oficiálně nevyjádřil a mezi lidmi se uchytila teorie, že je to kvůli anténě nebo signálu. Tech Insider se na to zeptal Jeffa Snydera ze společnosti iFixit, která opravuje iPhony. Možná jste na internetu viděli nějakého jejich video rádce, jak opravit telefon. A co prozradili?

„Věříme, že ty proužky na zadní straně poskytují únikovou cestu pro signál, aby se mohl dostat přes kryt. iPhone 5 a 5s je měly skleněné, u iPhonu 4 a 4s nebyly potřeba, protože ty měly celá skleněná záda.“

A asi na tom vážně něco bude. Vypadá to, že Apple hledá způsoby, jak se proužků zbavit. Společnost si začátkem letošního roku podala patent na materiál, který umožňuje průchod rádiového signálu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru