Dnes vyšlo 15 článků

5 důvodů, proč lidé milují produkty Apple

Jen málokdo by v roce 1976 řekl, že několik počítačových nadšenců, kteří začínali v kalifornských garážích, vybudují světově proslulou IT společnost. Apple zařízení jsou synonymem inovace, kvality, elegance a jednoduchosti. Pokud jste projeli prstem přes displej iPhonu, nebo si zesílili hudbu oblíbené skladby na iPadu, víte, o čem budeme v tomto článku mluvit.

Samozřejmě, produkty Apple jsou o něco dražší než konkurenční výrobky, nicméně umění levné není. Hlavním cílem produktů Apple je zjednodušit život. V následujících řádcích se podíváme na TOP 5 důvodů, proč je společnost Apple tak oblíbená.

1.  Steve Jobs

Na AskMen v žebříčku TOP 49 nevlivnějších mužů 2011 obsadil Steve Jobs první místo. Jobs správně říkal: „Lidé nevědí, co chtějí, dokud se jim to neukáže.“ Spoléhal především na inovace. Jako bezkonkurenční výhodu viděl produkty, které budou lidé v budoucnosti potřebovat a používat. Ovlivnil vývoj čtyř různých odvětví – osobní počítače, hudba, film a mobilní telefony. Jeho mottem bylo: „Pojďme udělat díru do vesmíru.“ Mise splněna.

Steve-Jobs-iPad-AP

Největší vizionář století a tvrdý šéf Steve Jobs

2. Inovace

Apple si zakládá na inovacích. V roce 2007 se na trhu objevil iPhone, čímž společnost Apple zrušila používání dotykového pera (stylusu), jež bylo nezbytné k ovládání většiny v té době prodávaných dotykových přístrojů. Apple se chystá pokračovat v inovacích i v nadcházejících letech.

3. Aplikace

Úspěch App Store byl doslova šokující. Trvalo téměř deset let, než se na iTunes prodalo 16 miliard skladeb. Kdežto na App Store se stáhlo 25 miliard aplikací za méně než čtyři roky. App Store nabízí více než půl miliardy aplikací, ať už bezplatně či za 99 centů.

Screenshot at dub 07 22-44-17

Jednoduchý a přesto elegantní obchod plný aplikací

Chcete, aby vám telefon doporučil nejlepší místní restauraci, potom vás tam nasměroval a ještě vám nabídl slevový kupon? Dostali jste se do čínské čtvrti, kde máte problém se čtením čínských znaků? Nebylo by jednodušší přiložit fotoaparát na nápis a nechat si jej přeložit do angličtiny? Takové aplikace jsou v Apple Stores. A cokoliv dalšího, na co si jen vzpomenete.

4. Přenosná hudba

Mít tisíc skladeb v kapse? Díky iPodu je to možné. Po celém světě se prodalo na 300 milionů kusů a současně bylo zakoupeno 16 bilionů písniček z iTunes.

5. iCloud

iCloud je služba typu cloud, kterou společnost Apple představila v roce 2011. Tato služba je integrovaná do všech zařízení značky Apple. Díky tomu je uživatelský obsah uložený na serveru a je možné data synchronizovat a měnit na všech zařízeních, které doma máte.

Screenshot at dub 07 22-48-02

Hlavní stránka iCloudu

Zdroj: Askmen.com, breitbart

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru