Dnes vyšlo 15 článků

Proč je ve smajlíku kalendáře zrovna datum 17. července?

Není to dlouho, co Apple přinesl aktualizaci iOS 8.3, ve které se objevila spousta nových smajlíků. Většinu z nich samozřejmě nikdy nevyužijete. Kdy komu posíláte například černošskou princeznu? Ale možná vás někdy zaujal smajlík kalendáře, který tam byl už před aktualizací. Zatímco smajlíků hodin je k dispozici několik s různým časem, kalendář je tam jen jeden a to s datem 17. července. Proč?

Ve smajlících na iOS máte v kategorii Objekty a symboly vlastně rovnou dva kalendáře. Oba mají stejné datum – 17. července. Přemýšleli jste někdy o tom, proč zrovna tento den? Proč ne 1. ledna? Nebo 24. prosince? Protože tato data nejsou pro Apple kalendář vůbec důležitá.

IMG_1225

17. července 2002 Apple na MacWorld konferenci představil iCalendar. Tak proto.

U smajlíků kalendáře od jiných společností je to podobné. Na Twitteru se zobrazuje datum 15. července, protože je považované za narozeniny Twitteru. Ale například Google dal do kalendáře 12 a nikdo neví proč.

kalendare

Nezapomeňte 17. července oslavovat

Mimochodem nezapomeňte 17. července smajlíka kalendář použít, když už bude mít výročí.

happyjuly17th

#HappyJuly17th, jenže na Twitteru se smajlík zobrazuje s 15

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru