Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Proč je dynastie Plantagenetů označována za největší, ale také nejkrvavější v britské historii?

Nový seriál přibližuje osudy královského rodu na příbězích vražd, zrady a odplaty 

Kanál Viasat History přináší seriál Nejkrvavější britská dynastie, který na osudech čtyř vybraných panovníků ilustruje třísetletou vládu mocného anglického královského rodu Plantagenetů. Uznávaný historik Dan Jones, který celým seriálem provází, objasňuje otázky okolo nejkrvavější britské dynastie. Jeho brilantní vypravěčství spolu s dramatickými rekonstrukcemi jedinečným způsobem vykresluje jednu z nejbrutálnějších kapitol britské historie.

Příběh dynastie Plantagenetů je příběhem dominantních otců, falešných spojenců a cizoložných manželek, špatných manželství, znesvářených bratranců či nejlepších přátel, z nichž se stali nepřátelé na život a na smrt. Ve čtyřech dílech seriálu s názvy „Zrada“, „Nenávist“, „Odplata“ a „Tyranie“ se diváci seznámí s mimořádnými osobnostmi vedenými často přízemními pohnutkami – chamtivostí, závistí, touhou a nenávistí.

Nikdy bych netvrdil, že zrada, nenávist, pomsta a tyranie jsou výsadou Plantagenetů. Byly však v jejich osudech hybnou silou a odráží lidský faktor v dějinách. Příběhům dávají určitou nadčasovost,“ říká historik Dan Jones. „S emocemi, které ovlivňovaly vztahy mezi těmito lidmi, se můžete ztotožnit. Nemusíte je vidět jako vzdálené a cizí osoby, které nemají nic společného s dnešním světem. Naopak, byli to lidé jako my. Seriál Nejkrvavější britská dynastie proto představuje nejen středověké dějiny, ale také syrová lidská dramata.“

Seriál vychází z nejnovějších historických poznatků, které Dan Jones zpracoval ve své knize The Plantagenets, vydané v překladech do několika jazyků. Kniha pokrývá období 255 let, avšak pro seriál jeho tvůrci vybrali čtyři silné příběhy význačných králů – Jindřicha II., Jindřicha III., Edvarda II. a Richarda II. – a zpracovali je do samostatných epizod. Inspirováni do určité míry seriálem Hra o trůny dosáhli ve spolupráci s filmovými studii v Bukurešti mimořádné úrovně historické rekonstrukce, jakou jiné historické dokumenty nenabízí.

Spletité, drastické i dojemné příběhy rodu Plantagenetů bude vyprávět od 3. do 24. srpna kanál Viasat History vždy v pondělí od 21:00.

Pro více informací o televizním kanálu Viasat History navštivte profil na Facebooku s názvem Viasat History nebo webovou stránku www.viasathistory.cz.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru