Dnes vyšlo 15 článků

Proč Instagram nezabije Vine?

Proč Instagram nezabije Vine?

Proč Instagram nezabije Vine a některé myšlenky o tom, co by mohlo Vine udržet ve hře… Po oznámení videí na Instagramu se začalo objevovat mnoho sdělení o tom, že to bude smrt pro Vine. Ale ne tak rychle. Přinášíme vám pár důvodů, díky kterým poznáte, že konec Vine se asi nechystá.

„Ukážu ti, co všechno se dá udělat s šesti sekundami“

Je vzrušující vidět, co vše můžete říkat a dělat během šesti sekund. Video na Instagramu má limit o dost delší – patnáct sekund. Na tom, že máte k dispozici jen šest krátkých sekund, během nichž musíte vyjádřit pointu celého videa, je něco úžasného.

Vine vidí tu kreativitu, kterou rozpoutalo jeho šesti sekundové video. I když můžete s patnácti vteřinami ukázat více, někteří kreativní lidé si stále potrpí na tu výzvu, že musí něco významného vyjádřit za pouhých šest sekund.

Jistě, asi vás napadá otázka: „Tak proč tito lidé nenatočí video na Instagram také jen o délce 6 s?“ Je to jednoduché: Protože jistě vědí, že na Vine nemohou dostat záběr delší než šest sekund a chtějí pokořit tu výzvu. A nasnadě je také druhý důvod. Protože na Instagramu většina uživatelů povolených 15 sekund využívá. Kdyby to tak někdo nedělal, bylo by to prostě zvláštní.

Prostředí Vine vs Instagram.

Prostředí Vine vs Instagram.

Inovace

Nemůžeme s jistotou říci, že Instagram nepřemýšlel o videu již před Vine, ale Vine si s ním začal definitivně první. Twitter se určitě nerozhodne pro vraždu, bude bojovat a pokračovat v hledání způsobů, jak Vine posunout na další úroveň.

Smrt aplikací a dalších jiných snah je často výsledkem toho, že vás v inovacích předběhne konkurence. Konec Vine rozhodně nepřijde, pokud se i nadále bude dívat vstříc inovacím, aniž by nutně soutěžil s funkcemi, které nyní s videem přináší Instagram.

Zapomínané pravidlo pro vítězství v případech, jako je tento, není konkurovat si navzájem, ale stavět na tom být odlišný. Nesnažte se porazit své konkurenty jejich funkcemi, ale nabízejte něco, co oni nemají.

Vine není mimo hru, pokud tomu sám věří. Důvod, proč Instagram představil video, byl asi pravděpodobně stejně Vine. Možná mu chtěl konkurovat. Tak to ale být vůbec nemá. Měl si vymyslet něco vlastního, čím by zaujal.

Grafický přehled Instagram vs Vine.

Grafický přehled Instagram vs Vine.

Ti, kteří to vydrží

Stalo se vám někdy, že jste se na Twitteru marně snažili nacpat důležité sdělení do 140 znaků? Na Twitter se přihlásilo mnoho lidí, ale ne moc jich tam od začátku až dodnes vydrželo. Někteří lidé stále nechápou tweetování – tu „140 znakovou věc“.

A podívejme na Vine. Existují lidé, kteří budou neustále na jeho straně navzdory tomu, co představí Instagram nebo někdo jiný. Twitter taky kdysi nebyl tak populární, jako tomu bylo před pár lety, ale vydržel to. Přestál i ne moc šťastné časy. Totéž se teď očekává od Vine.

Šest a patnáct

Ano, už je to naposledy, co se vracíme k délce videa. Pro mnohé lidi to totiž nemusí být moc důležité, ale existují oblastí, kde je příjem signálu tak špatný, že sledovat i šest sekund videa je docela výzva. Ano, věřte tomu. Vine má jasnou výhodu, pokud je připojení pomalé.

Vlastnictví

A pamatujete si na tu aféru kolem toho, že Instagram vlastní fotografie vaší snídaně či vašich nohou? Jasně, vše je vyřešeno, Instagram slíbil, že je rozhodně nebude půjčovat do reklam. Ale nehlodá ve vás červíček pochybností, co by asi tak mohl dělat s vašimi videi?

Síla „A“

Mnoho příspěvků potulujících se po Internetu se vás snaží přesvědčit, abyste si vybrali jedno nebo druhé. Ano porovnáváme je tady. Ano, možná trochu více z pohledu někoho, kdo má rád Vine. Ale to jen z toho důvodu, abychom si ukázali, že ani Vine na tom není tak zle. I na Instagramu jsou totiž věci, které jsou stokrát lepší než na Vine.

Ale nezapomeňte… Nemusíte upřednostňovat jen jednu, můžete být klidně na obou platformách. Jistě máte také účet na Facebooku A Twitteru, přestože jsou to konkurenční sociální sítě…

Zdroj: medium.com, visual.ly, mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru