Proč bychom měli googlit sami sebe?

Ať už jde o vašeho současného zaměstnavatele, budoucího zaměstnavatele, současného partnera nebo jinou důležitou osobu ve vašem životě, je zde velká pravděpodobnost, že bude na internetu vyhledávat vaše jméno. A víte, co vše o vás tyto osoby najdou? A právě proto byste své jméno měli vyhledávat jako první.

Vždy se najde někdo, kdo bude googlit vaše jméno. Ať už je to současný nebo budoucí zaměstnavatel, partner, nebo jiná osoba ve vašem životě. Víte, co vše o vás tyto osoby na internetu najdou? Výsledek by mohl znamenat ztrátu partnera i zaměstnání, nebo naopak dlouhodobé úspěchy jak v pracovním, tak v osobním životě. A právě proto byste měli své jméno vyhledávat jako první a být o krok napřed.

Jak vyhledávat?

Začněte se základním vyhledáváním vaší osoby s tím, že jméno uvedete v uvozovkách – například „Martin Novák“. Pokud máte jméno, které je velmi časté, budete pravděpodobně muset projít více stránek, abyste našli právě sebe. Pokud stále nenacházíte sami sebe, přidejte další identifikátory, jako například město, ve kterém žijete.

Po úspěšném vyhledání vaší osoby je vhodné přejít na obrázky. Možná budete překvapeni, jaké obrázky by se vašemu partnerovi nebo zaměstnavateli zobrazily. Dále spusťte vyhledávání vašich minulých i současných emailových adres, popřípadě telefonních čísel. Například různá online fóra totiž používají právě emailové adresy. Dále mohou být nalezeny inzeráty, které nechcete, aby byly vidět.

551786771_0b79b0f448_z

zdroj: flickr.com

Odstraňte informace, které nechcete, aby byly online

Při hledání vaší osoby na internetu možná naleznete informace, které si nepřejete, aby byly dále dohledatelné. Pokud jde o Facebook, z fotografií velmi snadno vymažete označení, z vašeho profilu odstraníte jisté příspěvky i označení, atd. Pokud se informace o vás objevují na webových portálech atd., budete muset kontaktovat správce pro jejich odstranění.

V případě, že o vás budou zmíněny nepříjemné informace na fórech, kontaktujte zodpovědnou osobu s žádostí o odstranění příspěvků, které se týkají vaší osoby. Pokud jste ještě nenastavili na svém Google účtu ochranu osobních údajů, je nejvyšší čas.

zdroj: foxnews.com, foto: flickr.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru